Czyste pranie w mgnieniu oka – pralka, która oszczędza Twój czas

Pranie to czynność, która jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Chociaż najczęściej maszyna wszystko robi za nas, możliwość oszczędzania czasu wydaje się bardzo nęcąca, a opcja perfekcyjnego dopasowania czasu prania do swojego codziennego grafiku to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych i spędzających dużo czasu poza domem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki, aby pranie było szybkie, przyjemne i bezproblemowe?

Oszczędzanie czasu i energii – jak to możliwe?

Dostępne na rynku pralki zwykle wyposażone są w przeróżne programy, które mają na celu jak najlepsze dopasowanie urządzenia do właściciela. Jedne z najbardziej pożądanych funkcji dotyczą skrócenia czasu prania. Dlaczego? Krótszy czas prania oznacza mniejsze zużycie energii i wody, a także więcej czasu dla siebie! Warto przyjrzeć się modelom, które zapewniają takie możliwości.

Jednym z nich jest pralka Samsung WW90M644OPW. To urządzenie o pojemności 9 kilogramów, należące do klasy energetycznej A+++. Możliwość szybkiego wyprania ubrań zapewnia program Super Szybki – przy jego pomocy czas prania skraca się do 39 minut. To możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Quick Drive odpowiedzialnej za szybkie obroty bębna. Wyposażone są w nią różne modele pralek Samsung, w tym WW90M644OPW. Cykl prania według tego programu kończy dynamiczne wirowanie. Wraz ze skróceniem czasu prania o około połowę w parze idzie zmniejszenie zużycia energii. Wszelkie obawy dotyczące nieskuteczności takiego sposobu prania są bezpodstawne – skrócenie prania zmusiło producentów do opracowania nowoczesnej budowy bębna, zapewniającej przyspieszone usuwanie zabrudzeń. W przypadku modelu WW90M644OPW i innych z tej serii bęben i płyta tylna poruszają się w przeciwnych kierunkach. Pralka Samsung QuickDrive WW90M644OPW/EO to dobre rozwiązanie szczególnie dla dużych rodzin, które duże pranie wstawiają kilka razy w tygodniu.

Podobne rozwiązanie proponuje swoim klientom Bosch – model WAE2046SPL, wyposażony w technologię Time Perfect, pozwala na dopasowanie czasu prania do planu dnia. Użytkownik może skorzystać z opcji skrócenia czasu prania według każdego programu o maksymalnie 65%. Pralka wyposażona jest w funkcję umożliwiającą zmierzenie ciężaru załadowania bębna i dopasowanie do niej potrzebnej ilości wody. Podobnie jak pralka Samsung QuickDrive WW90M644OPW/EO jest to model należący do klasy energetycznej A+++.

Chcąc zainwestować w pralkę, która pomoże oszczędzać czas, warto zwrócić uwagę także na model Beko WMB61242PTMS. Użytkownik może skrócić każdy dostępny program do 50% oraz wybierać spośród kilku skróconych programów prania. Najkrótszy z nich to Xpress Super Short, który zajmuje niespełna 14 minut! Ten program ma jednak swoje ograniczenie: pomimo bębna o 6-kilogramowej pojemności wyprać można jedynie 2 kilogramy lekko zabrudzonej odzieży. Program Codzienne Szybkie pozwala na 28-minutowe pranie pełnego załadunku – użytkownik może wybrać dowolną temperaturę.

Wybierając pralkę z funkcją szybkiego prania, warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych programów, cechy budowy bębna i faktyczne zużycie wody oraz energii elektrycznej. Warto pamiętać: szybkie pranie należycie spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy ubrania pomimo krótkiego programu będą idealnie czyste!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ