okna

Okna to jeden z podstawowych elementów wykończenia budynku. Łącząc w sobie funkcje użytkowe i estetyczne, stają się dla producentów coraz to nowszymi wyzwaniami. Współcześni klienci oczekują od okien nie tylko doskonałej widoczności. Chcą, aby pełniły one również funkcje ochronne i energooszczędne. I nowoczesne okna, jak chociażby okna z vidok.com, takie właśnie są.

Niekwestionowaną zaletą nowoczesnych okien jest bez wątpienia energooszczędność. Bo okna rzeczywiście pomagają energię oszczędzać. Dzieje się tak dlatego, że szklana powierzchnia okna, a także rama, to przestrzenie, którymi ciepło wydostaje się na zewnątrz. Wyprodukowane przy użyciu innowacyjnych technologii okna, potrafią je skutecznie zatrzymać.

Jak działają okna energooszczędne?

Za ich parametry energooszczędności odpowiadają dwa elementy. Pierwszym z nich jest wspomniana już szyba. Aby zatrzymywać ciepło wewnątrz, musi ona składać się z kilku warstw. Obecnie na rynku dostępne są już okna z trzyszybowym pakietem. To, co je charakteryzuje, to bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. W efekcie szyby te doskonale sprawdzają się zarówno w projektach domów energooszczędnych, jak i w budownictwie pasywnym. De facto gwarantują mniejsze straty energii grzewczej, a co za tym idzie – generują konkretne oszczędności. Drugim elementem, decydującym o energooszczędności, są profile. I tu na uznanie w sposób szczególny zasługują profile o wielokomorowej geometrii. Spełniają one najwyższe standardy, gwarantując użytkownikowi doskonałą efektywność energetyczną. Z jednej strony nie wypuszczając ciepła, a z drugiej – chronią przed wnikaniem do pomieszczeń zimnego powietrza.

Decydując się na dobre okna, jak chociażby energooszczędne okna VIDOK Gold Energy, można mieć pewność, że przez lata będą doskonale pełnić swoje funkcje. I nie chodzi tu tylko o oszczędzanie energii. Takie okna mogą zdecydowanie więcej, niż się wydaje. Wyposażone w uszczelki, chronią nie tylko przed utratą ciepła, ale też przed hałasem, zimnem, czy wilgocią. Uszczelki mają bowiem to do siebie, że jednocześnie poprawiają parametry stolarki i nie pozwalają parze wodnej osadzać się na krawędziach. W efekcie okna zachowują także doskonałe parametry widoczności.

Mówiąc o zaletach okien energooszczędnych, nie sposób nie wspomnieć o ich montażu. Aby bowiem okna doskonale pełniły swoje funkcje, montaż musi być przeprowadzony profesjonalnie. Tylko odpowiednie osadzenie gwarantuje, że będą one przez lata izolować energię cieplną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe meble na wymiar
Następny artykułDieta garstkowa o co chodzi?

Uwielbiam skal skandynawski i to właśnie on skłonił mnie do zainteresowania się tematyką urządzania i wystroju wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ