Nowe meble na wymiar

Zmiany w mieszkaniu są nieodłączną częścią funkcjonowania każdego z nas. Przynajmniej raz na kilka lat każdy dom wymaga większych lub mniejszych remontów. Czasami będzie to malowanie pokoi, a innym razem całkowity remont łazienki czy kuchni. Jakie meble jednak dobrać do odnowionych, wyremontowanych pomieszczeń? Kupić coś gotowego, czy może spróbować stworzyć unikalny mebel samemu?

Najczęściej sięgamy po gotowe produkty, przy których jedynym wysiłkiem będzie skręcenie zakupionych i szczelnie zapakowanych części gotowego mebla. Obecnie rzadko się zdarza, żeby meble były dostarczane do domu w całości, już skręcone. Wyjątkiem mogą tu być jedynie chyba staromodne tapczany. Złożenie desek i kilku płyt według zamieszczonej instrukcji nie jest czymś skomplikowanym. Przybita młotkiem sklejka czy połączona wbitymi korkami ściana nie są chyba strasznymi zajęciami i nawet niezbyt manualna osoba sobie z tym poradzi.

Jeżeli jednak zapragniemy sami stworzyć meble na wymiar, co jest ostatnio coraz częstsze, za co się zabrać? Jakie płyty meblowe wybrać i gdzie je znaleźć? Które będą lepsze i bardziej trwałe do wykonania mebla, jaki sobie zaplanowaliśmy? Najczęstszymi produktami kupowanymi przez domorosłych majsterkowiczów są chyba zwykłe drewniane deski. Płyta MDF również będzie doskonałym rozwiązaniem, a jej wykorzystanie w domu może być naprawdę szerokie.

Tworzenie mebli na wymiar najczęściej jest powodowane umeblowaniem pomieszczeń niewymiarowych albo małych przestrzeni. Podstawą ciekawych modeli łóżek na podeście mogą być właśnie sklejki. Takie łóżko z dużą ilością szafek do przechowywania pod nim, z pewnością oszczędzi przestrzeń w małym pomieszczeniu. Płyta MDF będzie doskonałym budulcem takiego modelu. Dobrze posłuży również jako tworzywo do postawienia osobnego podestu w pokoju, czy nawet jako lekka ścianka dzieląca pomieszczenie na mniejsze części.

Sklejka – niska cena

Obecnie dostępne są w marketach budowlanych różnorodne części do budowania szaf, szafek czy nawet stołów. Jeżeli tylko mamy chęci i umiejętności, sklejka posłuży nam do stworzenia czegoś wyjątkowego. Nie musimy być producentami mebli, aby zabrać się do takiego planu. Dodatkowo zadowolenie z wykonanych samodzielnie mebli może nas zmotywować do kolejnych ciekawych działań. Zbudowanie szafek do kuchni czy stworzenie szafy według własnych wymagań nie jest takie trudne. Wystarczy wiedzieć jakie płyty meblowe wybrać i pomyśleć chwilę nad tym, czego potrzebujemy. Obsługa sklepu budowlanego z pewnością doradzi nam jakie produkty wybrać do tworzenia naszego projektu. Reszta leży już w naszych umiejętnościach i wyobraźni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ