dieta gartskowa
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele współczesnych diet, które nas kuszą niesamowitymi efektami, a także o wiele lepszym samopoczuciem. Jedną z tych diet jest dieta garstkowa, która oparta jest na kontrolowaniu ilości pożywienia, a także porcjach naszego jedzenia. Zobacz na czym polega!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-garstkowa-prawdziwy-minimalizm/

Dieta garstkowa

Dieta ta jest stworzona dla osób, które są przyzwyczajone do małych porcji jedzenia, a także dla których odczuwanie głodu przy odchudzaniu nie stanowi problemu, a jedynie efekt stosowania dety. Przeciwskazaniem do jej stosowania jest uprawianie sportów oraz wszelkie problemy zdrowotne, a także nie mogą jej stosować kobiety w ciąży oraz dzieci, młodzież, starsi i osoby niedożywione.

Dieta daje szybkie efekty oraz ma proste zasady, a także nie wymaga spędzania ogromnych ilości czasu w kuchni, który poświęcamy na przygotowywanie posiłków. Nie wydaje się również zbyt dużej ilości pieniędzy na różne artykuły spożywcze.

Jakie są zasady?

To dieta odchudzająca, która polega na kontroli ilości oraz wielkości porcji pożywienia. Jej założenia przewidują spożywanie pięciu porcji jedzenia dziennie, które powinny mieć dosłownie objętość garści osoby, która je stosuje. To zazwyczaj około 150 ml lub 150 g jedzenia, a czasem nawet 250 ml lub 250 g.

Jedzenie należy dostarczać sobie regularnie, o stałych porach. Wybiera się przede wszystkim żywność o wysokiej jakości, a także nieprzetworzone produkty, które posiadają niski indeks glikemiczny oraz mają niską zawartość tłuszczu.

Dozwolone są chude produkty, białkowe, a także łosoś, steki, pełnoziarniste produkty, a także warzywa. Należy również pić sporo płynów, w tym wody lub zielonej herbaty. Posiłki mogą być w konfiguracji białkowo-warzywnej oraz w postaci przekąsek, które wykluczają produkty zbożowe.

W każdym posiłku stosunek węglowodanów do białka powinien wynosić 2:1, a więc objętość warzyw to dwie garście, a także produkt białkowy może być wielkości naszej dłoni.

Przeczytaj też: http://www.greenstyl.pl/matcha-a-otylosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ