stare meble

Pomysłowość ludzka nie zna granic, a ponieważ wiele osób poszukuje nietuzinkowych rozwiązań do domu bycie złotą rączką i przy okazji osobą kreatywną, a można powiedzieć wynalazcą popłaca i to dosłownie. Remont, odnowienie starych mebli czy nadanie przedmiotom codziennego użytku nowego znaczenia poprzez dodanie pewnych elementów spowoduje, że znajdziesz świetny pomysł na biznes. Zatem czym możesz się zająć? Oto kilka naszych propozycji.

Decoupage to jest to! Szkatułki, lusterka, a nawet lustra mogą prezentować się świetnie

Znaną sztuką zdobienia nie tylko drewna, ale również ceramiki, gipsu, metalu czy nawet tworzywa sztucznego jest decoupage. Istotne znaczenie ma tutaj dobór odpowiedniego kleju. Sprawdzi się bezbarwny i elastyczny klej wodny, który przeznaczony jest do różnego typu materiałów i dedykowany dla osób interesujących się tą techniką zdobienia. Potrzebne są również serwetki do decoupage, które nie są drogie i można znaleźć bardzo wiele różnorodnych wzorów. W ten sposób ozdobione szkatułki, puzderka, lusterka będą niezwykle dekoracyjne, a na pewno jedyne w swoim rodzaju. Możesz na początek wykorzystać elementy, znajdujące się w Twoim domu, które jedynie zbierają kurz i czekają na swoje „drugie życie”. Decoupage wymaga wprawy, ale jest techniką do opanowania przez każdego, nawet osoby, które nie są wybitnie uzdolnione manualnie. Potrzebna jest cierpliwość i precyzja.

Z niskiej komody można zrobić funkcjonalny tapicerowany puf

Niektóre meble mogą stać się inspiracją do zaskakujących pomysłów. Tak jest z komodą, którą po demontażu drzwiczek i przeszkleniu można przekształcić w witrynkę. Ale my mamy jeszcze innym pomysł, a mianowicie stworzenie ze starej komody praktycznego pufa. Tutaj konieczne jest zdemontowanie wszystkich uchwytów i wyciągnięcie szuflad, gdyż potrzebna nam będzie rama mebla. Trzeba wybrać odpowiednie wypełnienie. W środku również może znaleźć się tapicerka przymocowana za pomocą zszywacza tapicerskiego. Wewnątrz można nawet pokusić się o dzielącą półkę, by stworzyć dwie przestrzenie do przechowywania. Trzeba również stworzyć pokrywę i tu może nam posłużyć deski z drzwiczki komody, a także szuflady. Można je umiejętnie połączyć za pomocą wkrętów albo użyć odpowiedniego kleju do drewna, a także ścisków stolarskich. W sklepie Ataszek znajdziesz profesjonalne kleje dla Ciebie, które ułatwią pracę. Trzeba zadbać także o miękkie wypełnienie oraz obicie całości tapicerką. Następnie można już przymocować pokrywę do naszej pufy używając do tego celu odpowiednich zawiasów. Podczas pracy niewątpliwie przyda się również wiertarka i zestaw wkrętów.

Masz panele z magazynu? Stwórz z nich meble tarasowe

Jeśli masz smykałkę stolarza i majsterkowicza możesz również wykonywać meble tarasowe. Jeśli masz stare panele z magazynu, to do tego celu świetnie się sprawdzą. Można z nich wykonać narożnik, fotele, a także stolik na taras czy też do ogrodu. Wystarczy dopasowanie ich do siebie i sklejenie przy użyciu profesjonalnego spoiwa. Oczywiście można użyć również wkrętów, ale wtedy nie unikniemy pylenia podczas pracy. Przed zespoleniem konieczne jest oszlifowanie ich powierzchni. Warto również użyć bejcy do drewna zabezpieczającej przed wilgocią. Wystarczy dołożyć poduszki, by stworzyć wrażenie większego komfortu. Można je uszyć samodzielnie albo kupić gotowe, gdyż takie meble można sprzedawać w kompletach nawet za około dwa tysiące złotych, a nakład finansowy potrzebny do ich wykonania będzie zdecydowanie niższy.

Telewizor przemieniony na barek, a gitara na półkę? Tak to możliwe!

Jak już wspomnieliśmy majsterkowicze bywają naprawdę pomysłowi i możesz zainspirować się tym, co już wymyślili inni. Półka stworzona ze starej gitary? To możliwe wystarczy zdjęcie strun, i ściągnięcie górnej części pudła rezonansowego, a następnie wykonanie niewielkich półek, które zostaną umieszczone w środku. Idealny prezent dla miłośnika muzyki rockowej jest gotowy! Stary telewizor z kineskopem także może zyskać drugie życie. Wystarczy wyciągnąć części elektroniczne ze środka i pozostawić pustą przestrzeń, a następnie podświetlić oświetleniem led.

Można zarabiać na swoich zajawkach i nietuzinkowych pomysłach, tym bardziej że innowacyjne dekoracje do domu to coś, czego poszukuje wiele osób. Warto zatem spróbować swoich sił!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ