Jasne kuchnie – czy nadal będą w modzie

Jasne kuchnie, nawet urządzone nowoczesnym, minimalistycznym stylu, są znacznie bardziej przytulne, niż pomieszczenia urządzone w ciemnych barwach. Jasne meble kuchenne są też pierwszym wyborem do małych kuchni, w których optycznie powiększają przestrzeń. Ale czy jasne kuchnie wpisują się w obecne trendy, czy 2021 rok przyniesie nam zmiany w kuchennej modzie?

Najpopularniejsze kolory do kuchni w 2020 roku

Nowoczesne aranżacje coraz częściej stawiają na mocniejsze akcenty kolorystyczne, jednak wciąż najpopularniejszym wyborem do kuchni są jasne kolory. Wśród naszych preferencji dominują białe, beżowe i jasnoszare szafki kuchenne, które domyka drewniany blat. To najprostszy sposób, by stworzyć eleganckie wnętrze, ale czy taka klasyczna aranżacja nie będzie nudna?

kolor do kuchni

Czy beżowy to dobry kolor do kuchni?

Czy jasna kuchnia nie będzie mdła? Jasne meble w kuchni wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza gdy zapewnimy im ciekawe tło w postaci ciemniejszego wykończenia ścian czy też opatrzymy je blatem w nietypowym kolorze. Dla urozmaicenia aranżacji szafki mogą zyskać też ciemne boki. Jasnej kuchni z ciemnym blatem charakteru doda także ciemne AGD. Meble kuchenne w jasnych kolorach tworzą eleganckie wnętrza, które wydają nam się schludne w odbiorze. Poza tym mogą stanowić bazę dla aranżacji w różnych stylach. W kuchni z jasnymi meblami dużo łatwiej też przeprowadzić ewentualną metamorfozę. Tak naprawdę wystarczy zmienić dodatki, by całkowicie odmienić wnętrze.

Modna kuchnia 2021 – co będzie w trendach?

Za kolor roku 2020 uznany został Classic Blue i to tę barwę projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują w kuchennych aranżacjach. Jednak nie każdy z nas jest gotowy na tak mocny akcent kolorystyczny w kuchni. Na szczęście klasyczne projekty nie wyjdą z mody. Jasne meble można zaaranżować na wiele różnych sposobów, dlatego jasne kuchnie mogą być nie tylko modne, ale też zachwycająco piękne.

Modna kuchnia 2021

Jasna kuchnia – jaki kolor ścian i jaka podłoga?

Tu tak naprawdę wszystko zależy od stylu, w jakim chcemy urządzić kuchnię, a więc od naszych upodobań. Dlaczego? Jasne meble kuchenne mogą dobrze prezentować się zarówno na tle ciemnych, jak i jasnych ścian. Modna kuchnia w stylu prowansalskim może być w pełni urządzona w bieli – od mebli poprzez ściany aż po podłogi. Jasne drewno pojawi się jedynie w postaci blatu. We współczesnych kuchniach z kolei dla kontrastu na podłodze może pojawić się czarna płytka czy ciemne drewno. Ścianę natomiast może zdobić surowa cegła albo elegancki panel o marmurowym wykończeniu.

Jasne meble kuchenne

Jasne meble kuchenne – jak wybrać?

Decydując się na meble kuchenne na wymiar, możemy także zdecydować o sposobie wykończenia frontów. Frezowane z uchwytami będą lepszą opcją do kuchni klasycznych. Współczesne aranżacje stworzymy raczej z pomocą jasnych frontów o gładkim wykończeniu – w połysku lub macie. Nowoczesne szafki urozmaicić może ciekawe oświetlenie LED, a w tradycyjnych wnętrzach mogą pojawić się typowo dekoracyjne dodatki. Możliwości jest wiele, a gdzie znaleźć inspiracje? Szukajmy ich online i na ekspozycjach w dobrych studiach kuchennych.

Planujesz kuchnię i podobają Ci się jasne wnętrza? Wszystkie zaprezentowane tu projekty to kuchnie Verle.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ