Nadal wachasz się przed wyborem odpowiedniego miejsca dla siebie? Nie potrafisz ustalić jakie korzyści daje mieszkanie w miejskiej aglomeracji a co może zaoferować ciche osiedle pod Warszawą. Sprawdź sam.

Mieszkanie w miejskiej aglomeracji

Główną zaletą miasta jest nieograniczony dostęp do wielu atrakcji, jak również fakt, że mamy bliżej do pracy. Jednak miasto posiada również swoje wady. Jedną i chyba najważniejszą staje się życie w nieustannym hałasie. W mieście, gdzie nie tylko dzień, ale również noc tętni życiem, brakuje nam odpoczynku. Żyjemy w pośpiechu, stoimy w godzinnych korkach marnując swój cenny czas, oddychamy spalinami milionów przejeżdżających samochodów, a dodatkowo brakuje nam czasu nawet na zdrowy posiłek. Chodzimy jak zmechanizowani do momentu, aż zaczyna to zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu:

-ciągła praca,

-czas spędzany na oglądanie telewizji z braku większych możliwości,

-brak przynależności do miejsca zamieszkania, ponieważ większość ludzi jest dla nas obca,

-mniej możliwości na aktywny odpoczynek.

Mieszkanie w cichym osiedlu

Martwimy się, że zabraknie nam atrakcji, takich jak dyskoteki, spacery po galeriach handlowych i wielu innych. Martwimy się, że stracimy wiele czasu na dojazdy do pracy. Nic mylnego. Ciche przedmieścia posiadają również wiele atrakcji w formie łowienia ryb, spacerów w lesie, jazdy na rowerze czy gry w piłkę nożną. Wszytko inne z czego korzystamy, np. kino lub teatr jest nadal w zasięgu ręki. Nie stracimy również czasu na dojazdy do pracy. Kilometrowe korki nie występują na przedmieściach, więc zapewniamy sobie kilkanaście minut przyjemnej jazdy.  Mieszkanie na cichym podmiejskim osiedlu posiada wiele zalet:

-posiadanie swojego ogrodu wraz z placem zabaw, basenem czy innymi atrakcjami dla nas i naszych dzieci,

-możliwość uprawiania własnej zdrowej żywności: sezonowych owoców i warzyw,

-posiadanie zwierząt przestaje być problemem, a dla nich samych tworzymy raj wśród wolnych wybiegów i natury,

-prywatność, w której nie przeszkodzi nikomu wieczorne ognisko, głośniejsza muzyka czy głośna zabawa dzieci

-idealne warunki do rozwoju dzieci

-bezpieczeństwo, którego nie posiadamy wśród nieznanych tysięcy ludzi

-poprawa stanu zdrowia poprzez zmniejszenie pędu życia, czyste powietrze i ciszę

-większa sprawność fizyczna poprzez korzystanie z aktywnych form wypoczynku.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, nie można mieć wątpliwości. Życie w mieście jest nie tylko ograniczające, ale nie pozwala nam żyć. Razem z http://www.ventana.pl możemy to zmienić i żyć życiem, które mamy tylko jedno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ