Każda przychodnia zdrowia ma obowiązek gromadzenia i przechowywania dokumentacji medycznej. Kartoteki pacjentów to coś, co bardzo dobrze funkcjonuje i się sprawdza. Jednakże aby przychodnia mogła działać sprawnie, w tych dokumentach, w kartotekach powinien być zachowany odpowiedni porządek. W tym względzie mamy do czynienia z używaniem typowych mebli z przeznaczeniem do przechowywania dokumentacji medycznej. Są to specjalistyczne szafki do przechowywania dokumentacji medycznej.

Warto postawić na jakość

W tym względzie warto postawić na najwyższą jakość. Dlatego też wskazujemy na szafki medyczne dostarczane na nasz rynek przez firmę Gaudia. To, co je odznacza, to na pewno bardzo duże zróżnicowanie pod względem wymiarowym. Placówki medyczne mają bardzo różne potrzeby,  dokumenty medyczne mają różne wymiary. Aby zachować porządek i ład, powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach i w odpowiednich szafach medycznych. Gaudia dostarcza od wielu lat bardzo wysokiej jakości szafy medyczne. Mowa o tych, w których przechowywane są leki, ale mowa także o tych, w których przechowywana jest dokumentacja medyczna.

Cechy pożądane

Czym powinna się charakteryzować szafka do przechowywania dokumentacji medycznej? Tutaj przykładem posłużą nam właśnie produkty firmy, o których mowa. Są one bardzo pojemne, mają zróżnicowaną pojemność, a tym samym są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Szafy te możemy w standardowej ofercie dostać w wymiarach dostosowanych do:

  • rozmiarów dokumentów A4,
  • rozmiarów dokumentów A5,
  • rozmiarów dokumentów B5,
  • rozmiarów dokumentów A6.

Poza tym również należy wskazać na specjalne szafy przeznaczone na kartoteki pacjentów jak również na płytki CDR. Jednocześnie też będziemy chcieli wskazać na ich cechy użytkowe. Wskażemy na solidność wykonania, co przekłada się na ich trwałość i możliwość długotrwałego użytkowania. Te szafy jednocześnie też mogą posiadać zróżnicowaną ilość szuflad. Każda z szuflad posiada specjalne blokady, dzięki którym nie można jej wysunąć do końca oraz pozwalające otworzyć jednocześnie tylko jedną szufladę. Szafy na dokumentację medyczną wykonywane są z blachy różnej grubości i malowane są proszkowo. Mamy jeden standardowy kolor, aczkolwiek można jednocześnie też zamówić szafę medyczną w wielu innych kolorach. Mówiąc o tych szafach medycznych, wskażemy także na stronę internetową https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne. Pod tym adresem możemy zapoznać się z wszelkimi szczegółami na temat owych mebli medycznych.

Dokumentacja medyczna powinna być bezwzględnie przetrzymywana w odpowiednich warunkach.  Szafy medyczne, o których jest tutaj mowa to nie tylko pełne bezpieczeństwo owej dokumentacji, ale ponadto również możemy mówić o pełnej wygodzie użytkowania, o znacznie łatwiejszej pracy personelu medycznego we wszelkiego rodzaju placówkach medycznych. Dodajmy również, że w tym względzie mamy do czynienia także z bardzo przystępnymi, atrakcyjnymi cenami.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ