Meble gotowe czy na zamówienie

Wybór mebli był niegdyś bardzo ograniczony. Dziś nie dość, że oferta producentów jest o wiele, wiele większa, to mamy również możliwość zakupienia i wykonania mebli na miarę. Jednak na pytanie, które są lepsze – nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Czym więc różnią się od siebie meble „szyte na miarę” i te gotowe?

Podobieństwa i różnice

W zasadzie to można by odpowiedzieć, że niemal wszystkim. Na dobrą sprawę, meble gotowe mogą być nam zupełnie nieprzydatne, bo np. nie zmieszczą się w małym pomieszczeniu, będą mocno odstawały od stylistyki wnętrza albo nie będą miały jakiejś funkcji, na której nam bardzo zależy – z kolei wykonane pod nas meble na miarę będą z tych samych powodów zupełnie bezużyteczne dla kogoś innego, kto w gotowych zestawach kuchennych czy łazienkowych znajdzie wszystko to, co jest mu potrzebne. Wszystko zależy więc od naszych potrzeb.

Na wymiar – na indywidualne potrzeby

Jeżeli nie musimy mieć mebli „na już”, to można zastanowić się nad meblami na miarę – zwłaszcza, gdy metraż pomieszczenia nie jest za duży i trzeba kombinować z ich rozmieszczeniem. Indywidualnie zaprojektowane meble będą wtedy dobrym rozwiązaniem, ponieważ oszczędzimy dużo powierzchni, a nieużywana przestrzeń, np. w narożnikach, będzie dobrze zagospodarowana. Inną zaletą jest ich trwałość – meble na wymiar są często już na wstępie są o klasę lepsze, niż masowe – a co za tym idzie, są również nieporównywalnie bardziej trwałe; takie meble będą nam służyć przez wiele lat, a w czasie zużycia można wymienić np. sam blat. W dodatku mamy możliwość szczegółowego ustalenia materiałów – możemy więc na te najczęściej używane elementy wybrać solidniejsze drewno, a z elementów, których nie będziemy używać mało lub w ogóle – zrezygnować. Meble na wymiar są również świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają oryginalną wizję wystroju pomieszczenia, np. nowoczesnego biura.

Gotowe – tu i teraz

Gotowe zestawy mebli mają z góry określone wymiary, przez co, jeśli będą niewłaściwie dobrane, mogą się nie zmieścić w pomieszczeniu – ale jeśli dysponujemy nieco większym metrażem niż kilka metrów kwadratowych, to nie powinno być z tym kłopotu. Poza tym meble gotowe mają sporo zalet: kupując je otrzymamy dokładnie to, co widzieliśmy w sklepie i w tej samej cenie – nie ma więc ryzyka niesolidnej pracy stolarza czy projektanta i nagłego wzrostu ceny. Takie meble są też przystosowane do najczęściej spotykanych rozwiązań i popularnych modeli urządzeń, np. kuchennych czy komputerowych. No i ważna zaleta dla tych, którzy się spieszą – gotowe meble możemy mieć w domu w ciągu kilku dni czy godzin od zakupu. Można powiedzieć, że z gotowymi zestawami mebli jest jak z ubraniami – jeśli nasze potrzeby są w miarę standardowe, to szybko znajdziemy takie, które będą nam pasować, nawet jeśli chcemy mieć coś bardzo wyszukanego i ekskluzywnego, jak np. meble z oferty firmy Dominova.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ