4 najczęściej popełniane błędy przy kupnie lodówki

Lodówkę kupujemy na lata, dlatego też przy poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia trzeba przede wszystkim kierować się jej parametrami technicznymi, aby mogła ona posłużyć na jak najdłużej. Niestety, wielu z nas przy zakupach popełnia szereg błędów – oto najbardziej popularne, których warto się wystrzegać.

Zbyt duża lodówka

Często mamy tendencje do kupowania lodówek „na wyrost”. Myślimy, że w końcu zawsze mieć więcej przestrzeni niż mniej w lodówce. Niestety, często wybrany model jest za duży, co powoduje, że nie dość, że jest on droższy przy zakupie, to jeszcze pobiera dużo energii podczas codziennego użytkowania.

Przyjmuje się, że dla rodziny czteroosobowej wystarczy lodówka o pojemności 120 litrów i na każdego członka rodziny powinno być zarezerwowana około 30 litrów. Dlatego kupowanie sporej lodówki nie jest opłacalne, ponieważ zwykle nie wykorzystuje się jej możliwości w pełni. Także wtedy, gdy żyje się w jedną czy dwie osoby, lepiej zakupić lodówkę podblatową – taka lodówka z zamrażalnikiem pozwoli na przechowanie wszystkiego, co potrzebne, a przy tym dzięki niej można zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Zbyt niska klasa energetyczna

Lodówka jest urządzeniem pobierającym dużo prądu – nierzadko nawet 25-30% wysokości rachunku to koszty energii za jej działanie. Dlatego przy zakupie nowego sprzęty warto zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną, a im będzie ona wyższa, tym mniej będzie można zapłacić za rachunki.

Wyposażenie lodówki

Często tylko pobieżnie zaglądamy do lodówki, aby zobaczyć, jak wygląda jej środek – to kolejny błąd, ponieważ od rozmieszczenia półek i dodatkowych akcesoriów w lodówce zależy wygoda korzystania z niej. Sprzęt powinien mieć regulowaną wysokość półek, a także praktyczne pojemniki na warzywa. Półeczki powinny być wykonane ze szkła i łatwe do utrzymania w czystości.

Brak sprawdzenia opinii o danym modelu

Aby uniknąć problemów związanych z korzystaniem z lodówki, warto wcześniej zapoznać się z opiniami na temat konkretnego modelu – dzisiaj to bardzo łatwe, ponieważ można skorzystać z internetowych portali opinii oraz forach internetowych. Wtedy można dowiedzieć się też, jakie modele mają najwięcej pozytywnych opinii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ