Palenisko zamiast grilla? Poznaj zalety paleniska ogrodowego

W większości ogrodów i działek można dostrzec wsparte na trzech nogach, blaszane grille. To bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy lubią dobrze zjeść i po zapadnięciu zmroku skryć się we własnych domach. Z myślą o nocnych Markach producenci grilli postanowili wyprodukować sprzęt, oferujący nie tylko smaczne jedzenie, ale także dodatkowe źródło ciepła, światła i przyjemnego nastroju. Mowa, oczywiście, o palenisku ogrodowym. Jeśli dzień okaże się zbyt krótki, a my tęsknimy za ogniskiem w lesie – palenisko spełni nasze oczekiwania!

Grillowanie na tarasie

Grill pojawia się w naszych ogrodach, na działkach, na podwórzu przed domem albo… na tarasie. Przyrządzanie jedzenia w tym właśnie miejscu to duża wygoda dla potencjalnego szefa kuchni. Zaletą takiej lokalizacji jest to, że wszystkie niezbędne do grillowania przyrządy i przyprawy znajdują się w zasięgu naszych rąk. O ile grill na tarasie nikogo nie dziwi, o tyle dość nietypowym widokiem mogłoby być ognisko – ognisko na tarasie w specjalnym palenisku. Takie rozwiązanie jest zupełnie bezpieczne, gdyż stabilna i trwała misa zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia, a poza tym miło jest posiedzieć przy ognisku, prawda?

Czym jest palenisko ogrodowe?

Palenisko to rodzaj wykonanej z trwałego materiału misy o dużej średnicy, najczęściej wspartej na trzech nogach lub innego rodzaju podstawie. Jego konstrukcja pozwala wytrzymać duże obciążenia i spełnia rolę ogradzanego kamieniami lub cegłami miejsca, w którym można rozpalić ogień. Przymocowane do misy uchwyty pozwalają na swobodne przenoszenie paleniska w obrębie ogrodu, a także ulokować je na tarasie. Palenisko ogrodowe może spełniać dwie funkcje – grilla i ogniska. Jeśli poszukujemy wysokiej jakości sprzętu do grillowania, akcesoriów lub palenisk, warto odwiedzić stronę grillomaniak.pl.

Palenisko zamiast grilla

Grillowanie to modny i przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Większość osób decyduje się na tradycyjnego grilla, ale doskonałą alternatywą jest palenisko ogrodowe. Co przemawia na korzyść paleniska? Grille są dość awaryjne, zwłaszcza te klasyczne. Palenisko to inwestycja na lata. Przenośne palenisko sprawia, że możemy rozpalić ognisko choćby na tarasie! Odbywa się w to w sposób bezpieczny i nie wiąże się z koniecznością zbierania popiołu z trawy. Palenisko może nam posłużyć zarówno jako miejsce do rozpalenia ognia, jak też sprzęt do grillowania. Wiszący nad płomieniem ruszt umożliwia przyrządzenie grillowanych potraw w profesjonalny sposób, a jeśli mamy ochotę upiec kiełbaskę na kijku, to wystarczy nam samo palenisko. Na palenisku możemy postawić kociołek żeliwny, w którym możemy upiec smaczną zapiekankę. Do rozpalenia ognia w palenisku możemy użyć zarówno drewna jak i węgla. Potrawy pieczone lub grillowane na drewnie są o niebo smaczniejsze, niż te przyrządzane na węglu. Paleniska są dostępne w sklepach internetowych, w tym również w grillomaniak.pl.

Palenisko na tarasie to nie tylko smaczne jedzenie, ale też większe możliwości. Dzięki niemu możemy wybrać między grillem, a ogniskiem. W zależności od pogody, nastroju i preferencji możesz zmienić swój taras w leśną polanę, w centrum której żarzące się, drewniane klocki stworzą wyjątkową atmosferę!

Palenisko do ogrodu i na taras znajdą Państwo również na stronie http://dekorowisko.pl

[Głosów:14    Średnia:3.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ