Listwy schodowe – wykończenie i ochrona stopni

Listwy schodowe służą do wykończenia stopni i zabezpieczenia ich przed wilgocią lub ukruszeniem. Dzięki nim nie poślizgniesz się, a duży nacisk na krawędzie schodów wywołany stąpaniem nie zniszczy kantów stopni. Profile schodowe wykonane są z różnego rodzaju materiałów, dlatego wybranie tych idealnych może być trudne. W tym artykule przeczytasz o tym, jak kupić listwy wykończeniowe do swojego domu.

Jak wybrać listwy schodowe?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego listwy są wykonane. Najlepiej, by dopasować go do rodzaju i stylu naszych schodów. Dzięki temu zamontowane profile estetycznie zespolą się ze stopniami. Trwałe i wysokiej jakości listwy powinny być wyprodukowane z czystego aluminium lub z nakładką PCW. Te materiały cechują się solidnością i odpornością na uszkodzenia. Jeśli postawimy na zmatowioną powierzchnię listew schodowych z nakładką, stopnie zyskają dodatkowe właściwości antypoślizgowe. To szczególnie ważne, gdy stopnie naszych schodów są pokryte śliskimi płytkami ceramicznymi.

Decydując się na profile z nakładką warto wiedzieć, że w przypadku wytarcia lub zarysowania, można z łatwością ją wymienić. Wybierając listwy schodowe, dobrze jest zdecydować się na uszczelnienie powierzchni, gdzie profil styka się z krawędziami płytek. To dodatkowo zabezpieczy tę część stopni i uodporni ją na wilgoć.

Zalety i właściwości listew aluminiowych

Profile schodowe wykonane z aluminium lub z mieszanki tego materiału i PCW, sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i w domach, ale również w biurach. Najlepiej wybierać je do pomieszczeń, gdzie schody nie są narażone na duże natężenie ruchu lub uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu listwy te są rekomendowane przede wszystkim do budynków mieszkalnych.

Sprawdź pełną ofertę listew schodowych na https://pawotex.com/listwy-schodowe/

Nowoczesny sposób produkcji listew sprawia, że świetnie sprawdzą się w każdym mieszkaniu, bez względu na to, w jakim stylu jest zaaranżowane. Profile dostępne są w neutralnych kolorach, więc stworzą spójną całość z płytkami w różnych barwach lub wzorach. Eleganckie wykończenie stopni przy pomocy listew schodowych zabezpieczy nas przed poślizgnięciem. Powierzchnia profili jest ryflowana, co dodatkowo zwiększa ich właściwości antypoślizgowe.

Dlaczego warto wybrać listwy z nakładkami?

Jeśli lubimy praktyczne rozwiązania w wykończeniu wnętrza i jego elementów, z pewnością wybierzemy listwy schodowe z wymiennymi nakładkami. Cechują się funkcjonalnością, ponieważ listwa przytwierdzona jest do krawędzi stopnia, a dodatkowa nakładka montowana na powierzchni listwy. W razie zniszczenia, zarysowania lub innego rodzaju uszkodzenia nakładek, szybko je zdemontujemy i zastąpimy nowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu listwa schodowa nie niszczy się, a nakładki zapewniają jej właściwości antypoślizgowe. Przyczepność nakładek instalowanych na profilu jest większa niż listew aluminiowych bez tego dodatkowego wykończenia. Poza tym możliwość łatwej wymiany nakładek zapewnia schodom estetyczny wygląd bez konieczności montowania całych listew w zastępstwie zniszczonych. W przypadku uszkodzenia, usterka lub zarysowanie przechodzi jedynie na nakładkę, a profil pozostaje nienaruszony.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ