Kolumny audio w ofercie salonów Nautilus

0
2181

Odpowiedniej jakości sprzęt audio to absolutna konieczność dla każdego prawdziwego miłośnika muzyki. Jak wybrać odpowiednie kolumny audio i jaki sprzęt tego rodzaju możemy wyróżnić? Co znajdziemy w ofercie salonów Nautilus?

Jak wybrać kolumny audio?

Wybierając sprzęt audio, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki pułap finansowy chcemy na niego przeznaczyć. Nie musimy od razu decydować się na luksusowy sprzęt, choć warto zaznaczyć, że im większą kwotę chcemy na niego przeznaczyć, tym większy mamy wybór. Warto również zastanowić się nad pomieszczeniem, w którym będziemy używać sprzętu. Przykładowo, pomieszczenia o metrażach do około 20m2 pozwalają na korzystanie z dużych kolumn podstawkowych lub niedużych, a nawet średnich kolumn podłogowych. Do największych pomieszczeń rekomendowane są duże, wolnostojące modele kolumn. Trudno z góry powiedzieć, czy lepiej wybrać kolumny dwudrożne, czy trójdrożne. W przypadku układu dwudrożnego stwierdza się większą spójność dźwięku. W przypadku kolumn trójdrożnych możemy z kolei oczekiwać lepszego odtwarzania decydujących o barwie dźwięku tonów średnich.

Rodzaje kolumn audio

  • Kolumny podłogowe – w ich przypadku do wyboru są najbardziej popularne rozwiązania – bassreflex, obudowa zamknięta oraz bierna membrana. W pierwszym przypadku basu będzie więcej, ale będzie on zdecydowanie gorzej kontrolowany – nierówny i dudniący. Lepszą jakość basu uzyskamy dzięki obudowie zamkniętej, przy czym będzie on dobrze kontrolowany, suchy i krótki. Cechy pośrednie w stosunku do obu wymienionych, posiada obudowa z membraną bierną. Jeśli chodzi o głośniki średnio i wysokotonowe, nie ma praktycznie żadnego znaczenia wielkość całej kolumny. Natomiast w przypadku głośnika niskotonowego, większa obudowa oznacza warunki pracy bardziej zbliżone do warunków optymalnych.
  • Kolumny podstawkowe – zaliczamy je do cenionych i chętnie wybieranych przez miłośników muzyki rozwiązań. Są to uniwersalne konstrukcje, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w typowo muzycznym systemie audio, także high-endowym, jak też zestawie kina domowego. Dzięki ich niewielkim gabarytom, instalacja jest znacząco ułatwiona, a dodatkowo możliwe jest stworzenie wysokiej klasy nagłośnienia w nawet bardzo ograniczonej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem są także bezprzewodowe kolumny podstawkowe. Dzięki nim można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez konieczności podłączania głośników do wzmacniacza.
  • Saboofer audio – Dodatkowy moduł zawierający głośnik niskotonowy, będący uzupełnieniem systemów nagłośnienia wielokanałowego, najczęściej zestawów kina domowego. Jego zadaniem jest odtwarzanie dźwięków o najniższych częstotliwościach – z reguły w granicach 20-200 Hz. Wykorzystując go, otrzymamy wysoce ceniony podczas projekcji filmowej, efekt drżenia ścian, podłogi i mebli. Subwoofery są szczególnie przydatne w aparaturach audio o ograniczonej mocy stosowanych w małych pomieszczeniach, a także samochodach. W tego typu miejscach dźwięki o niższych częstotliwościach są szybciej tłumione od dźwięków o wyższych częstotliwościach.

Kolumna Nautilus

Dlaczego Nautilus?

Nautilus to firma, która wyróżnia się blisko 20-letnim doświadczeniem. Jej misją jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań dźwiękowych. Chociaż Nautilus ma w swojej ofercie profesjonalny i jakościowy sprzęt, nie są to jedynie produkty luksusowe. Dzięki temu, każdy koneser dobrej muzyki jest w stanie znaleźć w salonach Nautilus sprzęt, który spełni wymagania jego uszu.

Dowiedz się więcej na: salony.nautilus.net.pl

Salon NAUTILUS ul. Malborska 24, 30-646 Kraków. Tel. 12 425 51 20

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ