Klimatyzacja do mieszkania

0
1741

System klimatyzacji utrzymuje chłód w pomieszczeniach podczas najbardziej gorących dni w roku. Dzięki klimatyzacji możemy normalnie funkcjonować nawet w tym niekomfortowym czasie.

W większości firm, urzędów i sklepów montowana jest klimatyzacja, która pomaga przerwać najtrudniejsze dni lata. Każdy z nas miał z nią styczność, ale jak to wszystko działa? Jaki system jest odpowiedni do mieszkania? Ciekawym faktem jest to, że np. klimatyzator i lodówka działają ten sam sposób. Różnica polega na tym, że lodówka chłodzi małą, izolowaną przestrzeń, a klimatyzator utrzymuje komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Jeżeli nie wiesz, jak działa ten system, możesz zasięgnąć porady u specjalistów. Dobra hurtowania klimatyzacji z pewnością posiada pracowników, którzy z chęcią wytłumaczą wszelkie zawiłości i odpowiedzą na pytania.

Do domu

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Jeszcze do niedawna tego typu systemy były drogie i słabo dostępne. Dziś w sprzedaży znajdziemy różne urządzenia, które są dostosowane do warunków domowych – zarówno pod względem gabarytów i wydajności, jak i przedziału cenowego. Każda hurtowania klimatyzacji, a także sklepy zajmujące się dystrybucją systemów chłodzenia, mają w swojej ofercie produkty, które są skierowane właśnie do prywatnych odbiorców.

Rodzaje klimatyzatorów

Istnieją trzy podstawowe rodzaje urządzeń do chłodzenia pomieszczeń:

-klimatyzatory przenośne,

-klimatyzatory typu split,

-klimatyzatory multisplit.

Klimatyzatory mobilne

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są systemy przenośne. Tego typu urządzenia można bez większego problemu umieszczać w wybranym miejscu, wykorzystując je do chłodzenia różnych pomieszczeń (oczywiście wszystko w zakresie wydajności). Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że mobilna klimatyzacja jest mniej efektywna i głośniejsza od innych urządzeń. Wymaga również podłączenia rury harmonijkowej o średnicy od 12 do 15 centymetrów. Zadaniem rury jest odprowadzanie ciepła na zewnątrz budynku. W dobrej hurtowni klimatyzacji będziemy mogli zakupić taką rurę, która jest niezbędna do prawidłowej pracy konkretnego urządzenia.

Koszt

Cena systemów zależy oczywiście od deklarowanej przez producenta mocy i modelu. Decydując się na mobilną klimatyzację należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1000-2000 zł. Jeżeli zdecydujemy się na urządzenia typu split musimy dysponować większym budżetem – nawet do kilku tysięcy złotych. Osobną kwestią jest cena montażu, na szczęście w przypadku przenośnego sprzętu są to niewielkie kwoty. Musimy jedynie zaopatrzyć się w dobrą uszczelkę okienną, która będzie chroniła pomieszczenie przed dostawaniem się ciepła z zewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ