Jakie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Cena jest głównym kryterium przy wyborze drzwi wejściowych. Jednak czy najważniejszym ? Istnieje przecież możliwość, że bardzo drogi model będzie wadliwej jakości, a śmiesznie tani w pełni wart swojej ceny.

Materiał

Najpopularniejsze są drzwi wykonane ze stali. Są one dosyć trwałe, mocne a co równie istotne niezbyt drogie. Ich rama jest wykonana z drewna bądź stali i jest okryta arkuszami blachy. W przypadku droższych modeli możemy się spotkać z wykończeniami z drewna bądź sklejki. Mamy też do wyboru drzwi wykonane z PCW. Mają one dosyć wysokie parametry cieplne, są naprawdę tanie oraz popularne. Ich wielką zaletą jest to, że nietrudno je dopasować do okien czy bramy garażowej. Kolejną opcją są drzwi drewniane. W porównaniu do poprzednich są dość drogie. Ich rama ościężnica wykonana jest z klejonki drewnianej, a skrzydło pokryte płytą HDF bądź sklejką. Posiadają one dobre parametry cieplne. Ostatnią możliwością są drzwi aluminiowe. Są one najdroższe z naszego zestawienia a ich rama i ościężnica wykonana jest z aluminium. Ich parametry cieplne nie są zbyt wysokie jednak w zamian za to, bardzo dobrze izolują. Możemy je zakupić w naprawdę sporych rozmiarach.

Rozmiar

Drzwi wejściowe do domu nie mogą być małe, podczas remontu czy urządzania do domu wnosimy przez nie sporo obszernych rzeczy. Na co dzień również wchodzimy przez nie z siatkami z zakupami czy psem. Minimalne wymiary, jakie powinny posiadać drzwi wejściowe to 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Otwór natomiast musi być 10 cm szerszy od drzwi. Coraz większą popularnością cieszą się dwuskrzydłowe drzwi asymetryczne o wymiarach 90 × 40 cm. W przypadku takiego rozwiązania będziemy w stanie wnieść do domu naprawdę szerokie przedmioty. W modzie też są tzw. drzwi z naświetlami, czyli takie, które posiadają boczny lub górny przeszklony element.

Drzwi antywłamaniowe

Poza wyglądam i izolacją drzwi przede wszystkim mają nas chronić przed niechcianymi gośćmi. W tym celu warto się zaopatrzyć w drzwi o 3 bądź 4 klasie antywłamaniowości. Takie drzwi będą stawiały opór włamywaczowi uzbrojonemu w narzędzia przez około 20 minut. Jest to wystarczający czas na interwencję ochrony. Drzwi antywłamaniowe są wyposażone w stalowe ramy, a ich konstrukcja wzmocniona jest stalowym ożebrowaniem. Skrzydło musi zostać umocnione dwoma arkuszami wykonanymi z blachy. Podczas próby wycinania otworu prętów nie będzie się, dało przeciąć. Nie ma możliwości wyważania takich drzwi. Powinniśmy wyposażyć je w dwa zamki. Centralny, który powinien być ukryty wewnątrz skrzydła oraz wierzchni, który powinien być zamontowany po stronie pomieszczenia.

Wybór drzwi to trudna decyzja. Jednym z producentów drzwi zewnętrznych jest firma Mikea. W przypadku gdy nie wiemy nic na ten temat, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. W końcu każdy z nas chce spokojnie i bezpiecznie spędzać noce w swoim domu czy mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ