Przez wiele lat pozostawały zapomniane i unikano ich w modnych wnętrzach. Od zeszłego roku metale kolorowe ponownie powracają do łask i stylowych przestrzeni. W tym sezonie towarzyszą nam również, uzyskując jeszcze więcej form i odcieni.

Mogą przybierać rozmaite kolory i wpisywać się w zróżnicowane aranżacje. Jak z nich korzystać, żeby dodać nieco blichtru i elegancji do domowych przestrzeni? Jeśli chcecie się dowiedzieć, zapraszamy do lektury.

metal

Metal metalowi nierówny – jakie surowce pojawiają się we wnętrzach?

Od wieków metale kolorowe chętnie wykorzystywano do produkcji wyposażenia domowego. Obecnie, do najpopularniejszych materiałów zalicza się:

  • mosiądz,
  • brąz,
  • miedź.

Każdy z nich ma nieco inny kolor i właściwości, dlatego bywa używany do wytwarzania odmiennych produktów. Niektóre lepiej sprawdzają się do elementów typowo konstrukcyjnych, inne, zdecydowanie lżejsze, z powodzeniem wykorzystuje się do ozdobnych opraw lamp.

Ciekawym trendem, który pojawił się w tym sezonie, są akcesoria i elementy domowego wyposażenia w kolorze tak zwanego subtelnego złota, o lekko przełamanym srebrem odcieniu. To jedno z najmodniejszych rozwiązań ostatnich miesięcy, które najpewniej zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas.

Gdzie możemy znaleźć barwne akcenty z metalu?

Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli o metalach w modnych wnętrzachPiękne i wyraziste, barwne metale dodają wnętrzu elegancji, subtelności i klasy. Najczęściej pojawiają się w akcesoriach użytkowych, jak uchwyty szafek, pudełka, praktyczne drobiazgi znajdujące się w poszczególnych pomieszczeniach. Szczególne miejsce zajmują w przestrzeni łazienki, choć coraz mocniej zadomawiają się także w salonie, kuchni i sypialni.

Mogą także być wykorzystane do stworzenia produktów typowo dekoracyjnych, na przykład rzeźb, ram do obrazów itp. Stanowią wówczas jeden z ciekawszych akcentów ozdobnych w danej przestrzeni.

Nie można także zapominać, że coraz częściej miedź i inne metale pojawiają się także w najmodniejszych obecnie modelach lamp. Przykładem tego niech będą produkty oświetleniowe ze sklepu Lampy.it, jak choćby klasyczne i urokliwe lampy wiszące Gloria i Giulietta.

Czy kolor pasuje do każdego stylu?

Trzeba przyznać, że różnorodność dostępnych na rynku form i kształtów pozwala na sporą dowolność w planowaniu domowych pomieszczeń. Dzięki temu, każdy może znaleźć coś dla siebie.

A jak się mają kolory i metale do najpopularniejszych obecnie nurtów wnętrzarskich?

W sposób naturalny, wypolerowane powierzchnie metali łączy się z art déco, które ponownie jest bardzo modne. Świetnie sprawdzają się w tego typu stylistyce mosiądze i brązy, które w połączeniu z klasyczną, mocno zgeometryzowaną formą i mlecznym szkłem nabierają elegancji i klasy.

Barwne metale to jednak nie tylko nurty historyzujące. Bez trudu można bowiem wpisywać je w ultranowoczesne aranżacje minimalistyczne. Pięknie prezentuje się na przykład wnętrze w stylu skandynawskim, w którym miedziane oprawy lamp skontrastowano z turkusowymi, tapicerowanymi meblami. Całość sprawia wrażenie lekkie, proste i bardzo na czasie.

Metale świetnie sprawdzają się także we wnętrzach glamour, w stylu nowoczesnego retro lub lekko uładzonych przestrzeniach industrialnych. Zróżnicowane formy pozwalają na grę konwencjami i poszukiwanie własnego pomysłu na ciekawą i indywidualną aranżację.

***

Metal niejedno ma imię oraz kolor. Dzięki obecnym trendom, do domowych wnętrz ponownie z powodzeniem wprowadzamy brązy, mosiądze i intensywną miedź. Możliwości mamy naprawdę wiele. Dzięki nim, z łatwością odmienimy każda aranżację, sprawiając, że będzie ona bardziej elegancka i charakterna. Dodajmy naszym domowym wnętrzom nieco wysublimowanego pazura.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ