Jakie wyposażenie ma zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy

Aby wybrać dobry zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Oryginalny zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy to doskonała inwestycja, która na pewno poprawi transparentność dystrybucji paliwa. Wbrew pozorom jest to doskonały wybór nie tylko dla gospodarstw rolnych.

Co powinien posiadać dobry zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy?

Oryginalne Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe wyposażone są zazwyczaj w niezawodne pompy elektryczne jednofazowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można liczyć na szybkie i wydajne pompowanie paliwa. Najlepsze pompy wyróżniają się wydajnością na poziomie od 50 do 80 litrów na minutę. Na wyposażeniu nowoczesnych zbiorników dwupłaszczowych nie może zabraknąć także przepływomierza cyfrowego, czy też pistoletu z funkcją odbicia. Standardem w dzisiejszych czasach są zaawansowane czujniki przecieków.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe należy zwrócić uwagę nie tylko na ich pojemność i cenę, ale również na jakość wykonania. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim jakość zaimplementowanych filtrów. Przy najtańszych filtrach niestety wydajność błyskawicznie spada, a co najgorsze trzeba je dość często wymieniać. Najdroższe zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe ze względów bezpieczeństwa wyposażone są w zintegrowany system kontroli dostępu za pomocą karty magnetycznej.

Materiał ma znaczenie

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne zbiorniki wykonane w całości ze stali konstrukcyjnej. Wielu producentów pokrywa swoje zbiorniki dodatkową warstwą poliuretanu. Dzięki specjalnej powłoce można liczyć na jeszcze większy poziom ochrony przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnymi temperaturami. Powłoka skutecznie chroni również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które w Polsce pozostawiają wiele do życzenia i przed promieniowaniem UV. Atestowane zbiorniki o pojemności 5000 litrów można kupić już od 6000 zł. Do wyboru są modele stacjonarne i mobilne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu producentów oferuje swoim klientom dedykowane zbiorniki dla transportu, budownictwa i rolnictwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ