Jakie problemy można napotkać podczas montażu anteny satelitarne w bloku?

0
1102

Montaż anteny satelitarnej jest świetnym sposobem na poprawienie jakości odbieranego sygnału oraz na zwiększenie liczby dostępnych kanałów. Jednakże coraz częściej próby założenia anteny satelitarnej utrudniane są przez różnego rodzaju zasady nakładane przez lokalne społeczności i spółdzielnie mieszkaniowe. Dlatego też przez zatrudnieniem fachowców i rozpoczęciem montażu warto jest dokładnie zapoznać się ze wszystkimi problemami jakie można napotkać podczas zakładania anteny satelitarnej.

Jakie problemy są najczęściej spotykane podczas montażu anten satelitarnych?

Montaż anten satelitarnych najczęściej jest problematyczny jedynie na nowych osiedlach. Developerzy, architekci i spółdzielnie mieszkaniowe często ustalają dosyć drakońskie zasady określające sposoby mocowania uchwytów do anten i samych anten do elewacji budynku. Ma to na celu zachowanie odpowiedniego wyglądu i schematu kolorystycznego bloku mieszkalnego.

Zasady spółdzielni mieszkaniowych często określają nie tylko to w jaki sposób ma zostać zamocowana antena satelitarna, ale również jest maksymalne wymiary i kolorystykę. Są to dodatkowe problemy, które należy rozwiązać przed montażem. Warto jednak mieć na uwadze, że zwykle dotyczy to nowych, strzeżonych osiedli. Stare bloki mieszkalne nie posiadają tyle regulacji.

Osobną kwestią jest zamocowanie uchwytu do anteny na elewacji zabytkowej kamienicy. W takim wypadku niezbędne będzie uzyskanie zezwoleń od odpowiednich organów, takich jak główny architekt miasta, czy konserwator zabytków.

Antena satelitarna może natomiast zostać bez problemu zamontowana w domu jednorodzinnym postawionym na prywatnej działce.

Jak przygotować się do montażu uchwytu do anteny i samej anteny?

Przed przystąpieniem do montażu uchwytu do anteny satelitarnej najlepiej jest dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi w danym miejscu zamieszkania. Zwykle są one dostępne na stronie internetowej miasta czy spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku nowych bloków mieszkalnych często niekonieczne będzie uzyskiwanie jakichkolwiek pozwoleń ze strony osób zarządzających budynkiem, lecz zwykłe zgłoszenie montażu. W tego typu instrukcjach można znaleźć też wszystkie wymogi jakie musi spełnić antena satelitarna. Co ciekawe w takich dokumentach zdarzają się też listy dozwolonych modeli co jeszcze bardziej ułatwia cały proces.

W przypadku mieszkań w zabytkowych kamienicach zwykle wymagane jest znacznie więcej zezwoleń i projektów. Bardzo często jednak można spotkać się z tym, że firmy zajmujące się montażem anten satelitarnych oferują, że to one zajmą się wszystkimi związanymi z tym formalnościami. Jest to bardzo dobra opcja dla osób nie mających czasu lub chęci na załatwianie tego typu spraw urzędowych.

Jakie anteny satelitarne są najpopularniejsze w blokach?

Wybór odpowiedniej anteny satelitarnej do bloku mieszkalnego wcale nie jest tak skomplikowany jak może się wydawać. Aktualnie większość spółdzielni mieszkaniowych zgadza się na zastosowanie nowoczesnych płaskich anten satelitarnych. W połączeniu z odpowiednim uchwytem do anteny są one niemal całkowicie niewidoczne. Dzięki temu są one bardzo popularne również wśród właścicieli mieszkań. Tego typu anteny nie zabierają miejsca w pobliżu balkonu, nie zasłaniają widoku, są po prostu znacznie bardziej estetyczne niż inny rodzaj anten satelitarnej.

Warto jest pamiętać, że płaska antena satelitarna zapewnia dokładnie tak samo dobrą jakość odbieranego sygnału jak klasyczne anteny talerzowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ