Jak wybrać rolety okienne? O tym należy pamiętać podczas zakupów

0
1002

Okno jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór rolet. Choć mogą pełnić funkcje dekoracyjne, to jednak przede wszystkim powinny zapewniać prawidłowe oświetlenie pomieszczenia i być funkcjonalne. Wybór w sklepach może być nieco przytłaczający, dlatego sprawdź przed zakupami, na co zwrócić uwagę w roletach okiennych.

Zwróć uwagę na montaż

To właśnie od tej kwestii należy zacząć poszukiwania odpowiedniego modelu. Obecnie ogromną popularnością cieszą się rolety montowane w sposób bezinwazyjny, które można znaleźć na stronie https://rollcenter.pl/. Takie rolety mocuje się bezpośrednio na oknie bez konieczności ingerencji w ścianę lub w okno. Jest to bardzo ważne w przypadku osób wynajmujących mieszkanie, które często nie mają pozwolenia na wiercenie w murze.

Warto również pamiętać, że ingerencja w nowe okna sprawia, że traci się na nie gwarancję. Ponadto rolety montowane bezinwazyjnie nie wymagają narzędzi, wynajmowania fachowców i robienia bałaganu. Montaż i demontaż zajmuje naprawdę niewiele czasu i jest dziecinnie prosty. Wielu fanów takiego rozwiązania zwraca również uwagę na fakt, że takie rolety wyglądają bardzo estetycznie.

Pomyśl o funkcjach rolet

Kolejnym ważnym aspektem do przemyślenia jest praktyczność rolet. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na będące prawdziwym hitem rolety typu dzień i noc. Takie modele składają się z dwóch rodzajów materiałów, z których jeden jest przezroczysty. Pozwala to na regulację stopnia nasłonecznienia w pomieszczeniu. Ustawienie trybu dziennego zapewnia jasność, natomiast tryb nocny jest wprost stworzony do popołudniowej drzemki.

W niektórych pokojach nie ma potrzeby wpuszczania promieni słonecznych, dlatego można w nich zamontować rolety zaciemniające. Jest to idealne rozwiązanie dla biur, sypialni, gabinetów kosmetycznych i pomieszczeń skierowanych na południe. Warto ponadto rozważyć zakup rolet termicznych, które posiadają właściwości termoizolacyjne. Latem zapewnią zatem przyjemny chłód, natomiast zimą zapobiegną szybkiemu uciekaniu ciepła.

Dobierz kolor do wystroju pomieszczenia

Podczas urządzania mieszkania warto również pamiętać o dopasowaniu rolet do stylu i kolorystyki poszczególnych pomieszczeń. Jeśli w salonie jest dość dużo dekoracji, a ściany i meble są w bardzo wyrazistych kolorach, to być może warto wybrać materiał w stonowanym odcieniu. Ewentualnie można zdecydować się na kolor możliwie jak najbardziej zbliżony do ścian lub obicia kanapy.

W przypadku dość neutralnych barw w pomieszczeniu można pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa w kwestii kolorów rolet. W sklepie Rollcenter.pl czeka szeroki wybór materiałów w naprawdę zaskakujących odcieniach. Można bez problemu znaleźć zarówno delikatny błękit i przytulny groszek, jak i pełen energii pomarańcz. Niektóre modele ze względu na przyciągający uwagę wzór z motywem roślinnym mogą nawet być ciekawą dekoracją i zastąpić obraz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ