Jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem w sypialni?

Mnóstwo szaf, komód, regałów, dodatkowych schowków, a miejsca nadal „jak na lekarstwo”? Brak przestrzeni, gdzie można odkładać rzeczy mniej lub bardziej potrzebne, sezonowe lub po prostu pamiątki i inne drobnostki, to odwieczny problem każdej większej bądź mniejszej rodziny.

Ponadczasowy problem: „gdzie to pomieścić?!

Nawet jeśli ktoś nie jest sentymentalny i składuje jedynie niezbędne rzeczy, to może się zdarzyć, że będzie potrzebował dodatkowej przestrzeni, aby te przedmioty bezpiecznie schować. Zamiast jednak wynajmować magazyn, dobudowywać pomieszczenie obok domu lub kupować następny mebel do przechowywania, warto pomyśleć, czy w naszym domu nie znajdzie się miejsce, gdzie będziemy mogli nasze skarby przechowywać praktycznie za darmo, a do tego sprytnie, prawie niewidocznie i jednocześnie tak, by każda schowana rzecz była na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie!

Schowek idealny? – przestrzeń pod łóżkiem!

Otóż, miejsce o którym mowa posiada każdy z nas lub znacząca większość ludzi, bowiem niemal wszyscy posiadają w swoim domu lub mieszkaniu łóżko, a nawet kilka łóżek. Duża część z nich ma pod sobą przestrzeń do wykorzystania, czasem małą, gdy łóżko jest niskie, a czasami dość sporą – w przypadku wysokich legowisk. Warto więc takie miejsce zagospodarować do przechowywania między innymi ubrań sezonowych – latem płaszczy, kurtek, szalików, ciepłych swetrów, a zimą – krótkich spodenek, letnich sukienek, kostiumów kąpielowych i tym podobnych rzeczy, jak również odzieży sportowej. Dobrym pomysłem jest również umieszczanie tam dodatkowych lub także sezonowych kołder, poduszek, koców i pościeli. Miejsce pod łóżkiem sprawdzi się także jako schowek na torebki oraz buty rzadziej używane albo noszone tylko latem bądź zimą. Obok tych zastosowań, przestrzeń tą można wykorzystać do przechowywania między innymi ozdób świątecznych, pamiątek rodzinnych, książek niemieszczących się na półkach, dokumentów, które nie muszą być pod ręką, niewielkich gabarytowo przyrządów do fitnessu oraz do wielu innych różnych rzeczy, jakie tylko przyjdą nam do głowy.

Czy można to wszystko przechowywać luzem?

Niekoniecznie. Wszystkie te rzeczy mogłyby się zakurzyć, zabrudzić, zawilgocić lub po prostu zniszczyć przez nieodpowiedni sposób ich składowania, dlatego warto zainwestować w zakup pojemników do przechowywania, które idealnie wpasują się w przestrzeń między ramą łóżka a podłogą. Na rynku istnieje wiele rodzajów takich pojemników, rozpoczynając od materiałowych, poprzez plastikowe, na drewnianych skończywszy. Jedne posiadają kółka, inne nie, jednak nie przesądza to o ich funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę, aby taki pojemnik posiadał pokrywę, ponieważ zapobiegnie ona kurzeniu się przedmiotów w nim przechowywanych. Pojemniki można zakupić w praktycznie każdym sklepie z artykułami domowymi, które oferują szeroki wybór asortymentu i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z https://krainakoszy.pl/pol_m_Pojemniki-do-przechowywania-693.html

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ