W jakim stylu urządzić sypialnię?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, ponieważ to właśnie tam śpimy i regenerujemy siły potrzebne nam do mierzenia się z codziennymi wyzwaniami. Pokój, w którym śpimy, powinien być odbierany przez nas jako przyjemny i wyciszający, dlatego najlepiej urządzić go w swoim ulubionym stylu.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Pokój sypialny w tym stylu ma zazwyczaj białe ściany i jasną drewnianą podłogę. Naturalne lub bielone drewno to dominujący materiał, ponieważ styl skandynawski bazuje na prostocie i kontakcie z naturą. Jasne pomieszczenia kojarzą się z czystością i spokojem, dlatego bardzo pozytywie wpływają na jakość naszego wypoczynku. W sypialni w tym stylu mogą znaleźć się również meble i dodatki w delikatnych pastelowych kolorach tj. jasna mięta czy pudrowy róż. Wiele osób decyduje się na wprowadzenie tych kolorów do pomieszczenia poprzez dodatki tj. pościel czy obrazy. Kolejnym ważnym elementem są lampy w stylu skandynawskim. W zależności od Twojej wizji, mogą być to lampy metalowe lub drewniane, ale ich przewodnią cechą powinna być prostota. Zdarzają się też lampy w stylu skandynawskim, które powstały w wyniku zgrabnego połączenia tych dwóch materiałów.

Wybierając lampy do wymarzonej sypialni, zwróć uwagę na to, żeby dokupić do nich żarówki dające ciepłe światło. Jeżeli nawet lubisz zimne światło, w sypialni nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie sprzyja ono wypoczynkowi. Dobrym pomysłem będzie też zakup jednej z lamp w stylu skandynawskim o regulowanym stopniu jasności. Dzięki temu, nie rozbudzisz się całkowicie, jeżeli zechcesz zapalić światło w nocy, aby skorzystać z toalety lub napić się wody.

Bogata oferta lamp w stylu skandynawskim dostępna jest na:

https://podsufitem.pl/pol_m_style_lampy-w-stylu-skandynawskim-1675.html

Sypialnia w stylu angielskim

Angielska sypialnia bardzo różni się od przedstawionego wcześniej pokoju sypialnego w stylu skandynawskim. Wnętrza w tym stylu są dużo bardziej bogate w dodatki i kolory, ale charakteryzują się wyważoną elegancją. W sypialni w stylu angielskim znajdziecie duże łóżko z obitym materiałem zagłówkiem oraz pościele w kwiatowych wzorach. Ściany sypialni nie są zazwyczaj malowane, a pokryte tapetą w drobny deseń. Chociaż w angielskim pokoju znajduje się wiele dodatków tj. haftowane poduszki czy figurki, jego wystrój będzie służył wypoczynkowi. Wszystko dlatego, że tworzy on bardzo ciepłą i domową atmosferę, która sprzyja osiąganiu poczucia spokoju i bezpieczeństwa. W niektórych współczesnych stylach odchodzi się od stosowania firanek i zasłonek na korzyść rolet, ale w angielskiej sypialni są one obowiązkowym elementem. Najlepiej sprawdzą się modele zasłon uszyte z grubego materiału, który nie pozwoli obudzić Cię porannym promykom słońca.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ