Jak wybrać taboret do kuchni?

0
2835

Szczególnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia potrzebujemy mebli, które będą po prostu praktyczne. Dobrze, jeśli nie będą zajmować zbyt wiele miejsca, będą lekkie, łatwe do przeniesienia, a przy tym pomocne w różnych sytuacjach. Jednym z takich mebli bez wątpienia są taborety kuchenne, których zastosowanie dobrze znały już nasze babcie. Dziś jednak taboret nie jest już dłużej zwykłą konstrukcją kilku zbitych razem desek. Praktyczny, lekki, do siedzenia przy stole, ale również do stanięcia na nim, kiedy nie możemy czegoś sięgnąć z najwyższej kuchennej szafki, a w dodatku w każdym możliwym kolorze, z wielu materiałów do wyboru. Taborety kuchenne w wielu kuchniach nie tylko służą wygodzie, ale i dobrze wyglądają.

Taboret kuchenny czy krzesło?

Trudno jest jednoznacznie wydać osąd na temat tego, który wybór z tych dwóch możliwości jest rzeczywiście rozsądniejszy. Jeśli wybieramy coś, na czym będziemy siedzieć jedynie przy stole, krzesło może się okazać wygodniejszym rozwiązaniem, ale na pewno mniej poręcznym. Szczególnie taborety kuchenne sprawdzają się w centrum kuchni – wśród blatów, garnków i gotujących się potraw, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Tam właśnie z pomocą lekkiego i łatwego do przeniesienia taboretu możemy usiąść przy obieraniu ziemniaków, postawić na taborecie garnek z zupą, który musimy przestawić z kuchenki, albo stanąć na nim, kiedy musimy sięgnąć po przyprawy odłożone na najwyższą kuchenną półkę.

Wybór taboretów a styl aranżacji kuchni

Jesteśmy z jakiegoś powodu przyzwyczajeni do myśli, że przedmioty, które głównie mają praktyczne zastosowanie, nie będą zbyt eleganckim dodatkiem do wystroju wnętrza. Tymczasem dziś już nawet taborety kuchenne tworzy się z myślą o aranżacji, którą będą dopełniać swoim wyglądem.

Bez większych trudności możemy znaleźć taborety kuchenne wykonane z całej gamy różnych materiałów. We wnętrzach, w których wystroju dominuje jeden kolor, dobrym pomysłem będą taborety z tworzyw sztucznych w tym samym odcieniu. Kuchnia wykończona w drewnie, swój urok podkreśli sosnowym taboretem, który będzie dodatkowo świetny również wtedy, gdy będziemy chcieli na nim stanąć, aby sięgnąć po coś, co znajduje się wysoko. Drewno będzie łatwe w czyszczeniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać kontrastujący z kolorystyką kuchni taboret, który najzwyczajniej w świecie po prostu nam się spodoba. Odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie w sklepie https://www.sfmeble.pl/.

Taboret drewniany czy tapicerowany?

Tapicerowane taborety kuchenne mają swój wyjątkowy urok, dodatkowo są wygodniejsze do siedzenia. Warto zastanowić się, do czego dokładnie będzie używany nasz taboret. Jeśli zamierzamy siedzieć przy nim codziennie przy stole, ale nie ma służyć nam jako praktyczny mebel przy gotowaniu, tapicerka będzie świetnym rozwiązaniem. Jeśli jednak nasz taboret ma być w zasadzie bardziej praktycznym dodatkiem, na którym chcemy móc stanąć, czy postawić gorący garnek, zdecydowanie lepiej sprawdzi się drewniany.

Jeżeli wybieramy taborety kuchenne tapicerowane materiałem, musimy wziąć pod uwagę to, że będą one trudniejsze do utrzymania w czystości, niż ma to miejsce w przypadku taboretów drewnianych, czy wykonanych z tworzyw sztucznych.

Jak dobrać taboret kuchenny do stołu?

Przy doborze taboretów do kuchennego stołu nie można zapomnieć o kwestiach, które pozornie wydają się oczywiste, takich jak odpowiednia wysokość. Warto zajrzeć również pod stół, aby upewnić się, że nie ma tam żadnych desek umieszczonych w taki sposób, że taboret nie byłby w stanie wsunąć się pod spód. Dobrze jest również sprawdzić, czy wygodnie będzie siedzieć przy stole dokładnie na tej wysokości, jaką mają taborety kuchenne, które chcemy kupić.

Żeby taborety kuchenne, które dobierzemy do naszego stołu, dobrze z nim wyglądały, powinniśmy zwrócić uwagę na styl tych mebli. Jeśli jesteśmy właścicielami drewnianego stołu, dla najlepszego efektu aranżacji warto poszukać taboretów drewnianych w bardzo zbliżonym odcieniu. Jeśli dla przykładu nasz stół posiada szklany blat, spróbujmy dobrać taborety kuchenne do jego podstawy.

Jak wygląda nowoczesny taboret kuchenny?

Sprzedawane dzisiaj taborety kuchenne często niczym nie przypominają znanych naszym babciom zbitych ze sobą kilku desek. Mogą one być wykonane praktycznie z każdego materiału, jaki przyjdzie nam do głowy, z czego niektóre z nich robią naprawdę niesamowite wrażenie wizualne. Weźmy dla przykładu wiklinowe taborety kuchenne – sploty wikliny w ciepłych kolorach jednocześnie łączą w sobie atmosferę domowego ciepła, ze sztuką, którą przekłada się dziś nawet na tak niewielki, praktyczny, kuchenny mebel.

W nowoczesnych aranżacjach kuchennych naprawdę niezwykle wyglądają taborety z metalową podstawą. Surowość tego materiału, połączona z ciepłym, drewnianym siedziskiem, świetnie pasuje do prostych i eleganckich wizji kuchni, które dziś coraz liczniej wprowadzamy do naszych mieszkań.

Zalety taboretów w kuchni

W kuchennej przestrzeni, która musi być urządzona z rozsądkiem, przemyślana pod kątem naszej późniejszej wygody, taborety mają swoje niepodważalne zalety. Przede wszystkim są nieduże, lekkie i ustawne. Możemy jedną ręką przestawić je na drugi koniec pomieszczenia, a to naprawdę istotna sprawa.

Spróbuj sobie wyobrazić, że miałbyś przenosić w wąskiej kuchni masywne krzesło z oparciem wyłącznie po to, aby stanąć na nim i dosięgnąć czegoś z najwyższej półki. Taboret jednak jest lekki i nieduży, więc odłożenie go zajmie dosłownie kilka sekund. Z drugiej strony nikt nie powiedział, że taborety kuchenne nie mogą być wygodne. Sprawdzą się one tak podczas gotowania w kuchni, jak i podczas jedzenia obiadu z rodziną w jadalni. Są praktyczne, uniwersalne i ustawne, a w dodatku występują w całej masie różnych wzorów i kolorów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ