Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski znany jest zarówno ze swojej estetyki, jak i z wysokiej funkcjonalności. Te cechy sprawiają, że w tym minimalistycznym stylu chętnie wykańczane są niewielkie mieszkania w blokach.

Białe ściany, białe meble

Nie ulega wątpliwości, że podstawowym kolorem w palecie stylu skandynawskiego jest biel. Farba do ścian koniecznie musi być jasna, a przody klimatycznych mebli bielone i przecierane. Nowoczesne meble z białej płyty także sprawdzą się w tego rodzaju wnętrzach, a błyszczącą płytę warto zestawić z drewnianymi wykończeniami.

Małe, ale funkcjonalne

Nawet niewielkie mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim oferuje swoim mieszkańcom wygodną przestrzeń do codziennego życia, która charakteryzuje się dodatkowo elegancką estetyką. Dobrym wyborem będzie tworzona na zamówienie meblościanka. Taki mebel wyposażony w liczne schowki, półki i szuflady ułatwi organizację ubrań i innych przedmiotów, dzięki czemu poskromiony zostanie bałagan. Takie szafy na wymiar tworzy tworzą popularne sklepy internetowe z meblami.

Otwarte przestrzenie

W mieszkaniach dobrze jest połączyć kuchnię z salonem, aby zapewnić dodatkową przestrzeń. Skandynawska szkoła stylu i designu uczy, że nie należy zapełniać każdego metra wolnej przestrzeni, ponieważ wprowadza to jedynie chaos. W dobrze zorganizowanym wnętrzu można pozostawić odpowiednio dużo wolnego miejsca, aby wywoływało ono w domownikach uczucie wolności i swobody. Zagracone mieszkania ograniczają kreatywność i pogarszają samopoczucie, dlatego też warto dbać o porządek.

Wnętrza pełne światła

Wybór odpowiednich lamp również jest bardzo ważnym aspektem w stylu skandynawskim, a obecność wielu źródeł światła gwarantuje rozświetlone wnętrze o każdej porze dnia. Jasne ściany i meble odbijają światło, a także powiększają optycznie mieszkanie. Ciemne pomieszczenia wydają się być mniejsze i negatywnie wpływają na samopoczucie, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni, szczególnie jeżeli przez okna nie wpada dużo światła słonecznego. Nowoczesne lampy mają bardzo ciekawe kształty, a wiele z nich przypomina nowoczesne rzeźby. Estetyczne i intrygujące lampy pozwolą na dekorację wnętrza mieszkania ze smakiem.

Styl kontrastów

Wśród białych frontów mebli doskonale będą się prezentowały kolorowe meble tapicerowane. Łóżka do sypialni wykonane z surowego drewna będą natomiast kontrastowały z delikatną pościelą z florystycznymi motywami. Bardzo ważnym aspektem związanym ze stylem skandynawskim jest możliwość łączenia kolorów, wzorów, a także starego z nowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ