Jak oszczędzać energię w domu?

O oszczędności energii najczęściej sobie przypominamy w momencie, gdy otrzymujemy rachunek za energię elektryczną. Obiecujemy sobie wówczas, że w tym miesiącu poszukamy wiadomości jak oszczędzać, jak i spróbujemy ograniczyć nasze wydatki na prąd, co może przynieść nam całkiem przyzwoite oszczędności w skali miesiąca i roku. Prawda, że znajome?

I co dalej z tym robimy? Najczęściej niestety nie wiele, a potrzeba tak mało, aby nasze rachunki za prąd były widocznie niższe. Pierwsze i chyba najprostsze co możemy uczynić, to po prostu gasić za sobą światło, gdy wychodzimy z jakiegoś pomieszczenia. Wedle dość ogólnych szacunków, działanie to może skutkować ograniczeniem rachunku za prąd nawet do 10-15 zł miesięcznie! Innym działaniem ograniczającym zużycie energii w domu, jest wyłączanie komputera czy telewizora, kiedy nie jest użytkowany. Można tutaj iść o krok dalej i wyłączać telewizor ze stand by, który to ciągnie pewna ilość energii. Ładowarki do telefonów nie muszą być non stop podłączone do prądu, odłączajmy je, gdy ich nie używamy, zawsze kilka dodatkowych złotych oszczędności na tym uzyskamy. Podliczając tak wszystkie te nasze małe uczynki, będziemy w stanie zebrać kwotę nawet w okolicy 20-40 zł miesięcznie, co w skali roku pozwoli nam zaoszczędzić nawet do 500 zł. Może nie jest to jakaś ogromna kwota, ale zwróćmy uwagę, że jest to oszczędność tylko za energię elektryczną, a poza nią mamy jeszcze inne opłaty, w tym za wodę.

Jeżeli chcemy zrobić duży krok do przodu w dziedzinie oszczędności zasobów i surowców, wówczas powinniśmy się zainteresować tematyką ekologicznych domów. Warto zajrzeć na stronę ecoreadyhouse.pl i sprawdzić ofertę energooszczędnych domów. Koszt zużycia energii, jak i wszelkich innych mediów może zostać zmniejszony o kilkadziesiąt procent, poza tym, będziemy w stanie kontrolować i zoptymalizować nasze wydatki.

Ekologiczny dom o energooszczędnych właściwościach to nie tylko ochrona środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, świata, ale przede wszystkim jest to bezpośrednia korzyść dla nas samych, ograniczająca nasze wydatki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ