Hodowla roślin to coraz popularniejsze zajęcie, nie tylko w gronie osób starszych i działkowców. Coraz częściej uprawą i pielęgnacją zieleni interesują się młodzi ludzie. Ciężko jest sobie wyobrazić dom bez zieleni, ale kwiaty i rośliny to nie tylko element ozdobny. Przy odrobinie cierpliwości i zapału można przekuć ich uprawę w pasję i zajęcie na całe życie. Jeżeli czujecie, chociaż drobny pociąg do ogrodnictwa i chcielibyście spróbować hodowli egzotycznych roślin, to idealnym rozwiązaniem dla was może okazać się growbox – namiot uprawowy do domu i ogrodu.

Czym jest growbox?

Mówiąc o hodowli roślin, nie można nie wspomnieć o growboxach. Wielu osobom kojarzą się one wyłącznie z uprawą konopi, jednak w ich wnętrzu można uprawiać wiele innych roślin i warzyw. Przed zabraniem się za hodowle warto jednak wiedzieć, czym w ogóle jest growbox? Jest to nic innego jak namiot uprawowy lub szafa do hodowli roślin. W środku takiego growboxa przy pomocy odpowiedniego oświetlenia, wentylacji i izolacji można zapewnić roślinom specyficzny, egzotyczny mikroklimat, dzięki czemu mogą rozwijać się nawet w przypadku nieodpowiednich warunków na zewnątrz. Growbox daje nam więc możliwość uprawiania roślin, których ciężko szukać w naturalnych środowisku Polski, czy nawet Europy.

Co można uprawiać w growboxie?

Skoro już wiemy, czym jest growbox i jakie możliwości oferuje nam jego posiadanie, warto przyjrzeć się temu, co można umieścić w takim namiocie uprawowym. Przede wszystkim tego typu konstrukcje wykorzystuje się do hodowli roślin z rodziny konopi. Jak wiadomo, tych w Polsce uprawiać nie wolno, ale growbox to nie tylko konopie. W środowisku takiego namiotu możemy hodować wszelkiego rodzaju cytrusy jak limonki, pomarańcze i cytryny, lub popularne ostatnio papryczki chilli. Jeżeli jesteście fanami ostrych smaków, to growbox może się dla was stać poligonem doświadczalnym, zdolnym do wyhodowania nawet najpikantniejszych odmian.

Ile kosztuje growbox?

Jeżeli interesuje was uprawa przy pomocy growboxa, to zapewne zadajecie sobie pytanie, ile to wszystko kosztuje? Aktualnie na rynku znaleźć można wiele gotowych zestawów, umożliwiających złożenie w pełni funkcjonalnego namiotu uprawowego. Ich cena waha się od kilkuset złotych za małe zestawy, do nawet kilku tysięcy złotych, za duże zestawy wyposażone w bardzo dobrej jakości lampy HPS i systemy wentylacji. Nie trzeba jednak wydawać majątku na profesjonalne zestawy na start. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zbudować pierwszy namiot uprawowy z gotowych elementów, które można zamówić, ze sklepu internetowego.

[Głosów:11    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ