Funkcjonalna łazienka za grosze

Czasem brak większego budżetu sprawia, że nie możemy pozwolić sobie na wiele rzeczy, o których marzymy od dawna. Stąd też przez wiele lat nie stać nas na przykład na remont łazienki. Na szczęście istnieją sposoby na to, by wyremontować ją, nie czekając na zebranie sporych oszczędności i nie odmawiając sobie niczego.  

Oszczędności przez internet

Wielu klientów swoje zakupy online ogranicza jedynie do małych, nic nieznaczących akcesoriów, bojąc się złej jakości zamawianych produktów albo ich zaginięcia czy zniszczenia podczas doręczenia. Zupełnie niepotrzebnie – zakup online nawet armatury sanitarnej w postaci umywalek czy misek jest zawsze ubezpieczony, a do tego bardzo wygodny. Kurier dostarczy paczkę pod wskazany adres, więc nie musimy martwić się o transport, jak w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych. Co najważniejsze, kupowanie przez internet oszczędza nasz czas i pieniądze – sklepy online oferują nam cały szereg korzyści w tym, już na samym wstępie, atrakcyjne, nawet o kilkanaście procent niższe ceny, programy lojalnościowe, kody rabatowe, bezpłatne przesyłki dla zamówień od pewnej kwoty oraz możliwość porównania cen w kilku sklepach. Warto także zwrócić uwagę podczas wyboru płytek czy też armatury sanitarnej na sklepy outletowe, z końcówkami kolekcji czy też produktami z minimalnymi wadami. Pozwoli to nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych podczas zakupu sprzętu i kafli do łazienki.  

Zrób to sam! 

Bardzo często przed wykonaniem remontu powstrzymuje nas fakt, że fachowcy są zbyt drodzy, a ich wykonania nie zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami. A przecież wiele rzeczy możemy zrobić sami, ucząc się za pomocą filmów pokazowych na portalach wideo. Dzięki nim możemy nauczyć się, jak samodzielnie położyć płytki, ulokować i zabudować wannę czy też zrobić wylewkę pod prysznic bez kabiny. Podwieszana miska toaletowa też nie powinna stanowić dla nas problemu – wystarczy wykonywać wszystko zgodnie z tutorialem wideo oraz dobrać odpowiednie akcesoria sanitarne, których lokowanie nie będzie skomplikowane. Ważny jest także sprzęt, jakim wykonuje się dane zadanie – profesjonalne narzędzia można wypożyczyć już za kilkanaście złotych za dobę. W takim przypadku remont może przejść gładko, a satysfakcja z jego wykonania będzie bardzo wysoka. Przy okazji nabierzemy także nowych umiejętności, a jeśli coś nam nie wyjdzie – będziemy mogli to w każdej chwili poprawić i to za darmo.   

Minimalizm kluczem do sukcesu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że samodzielnie wykonywany remont trwa o wiele dłużej niż ten przeprowadzany przez specjalistów, a wyszukiwanie najniższej ceny danego produktu jest czasochłonne. Dlatego też polecamy, by podczas samodzielnego remontu postawić przede wszystkim na nowoczesny minimalizm, który opiera się głównie na gładkich, harmonijnych powierzchniach. Wszystkie elementy w łazienkach tego typu są pochowane za frontami szafek lub pod tynkiem, zatem ewentualne niedociągnięcia nie będą widoczne. Ważnym jest także dobranie idealnego rozmiaru płytek – małe wymagają dużo czasu na układanie, wielkie zaś doświadczenia w glazurnictwie. 

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ