Fotele z podnóżkiem i ich rodzaje

0
1919

Odpowiednio dopasowany fotel jest gwarantem najlepszego komfortu. Niezależnie od tego, czy wolne popołudnia lubimy spędzać z książką czy pilotem telewizyjnym w dłoni – zasługujemy na najwyższy poziom wygody. A taki zapewnią nam fotele z podnóżkiem. Nie bez powodu są najchętniej wybieranymi do salonu, sypialni, gabinetu czy kącika bibliotecznego. Projektowane w najróżniejszych konfiguracjach, zarówno wielkościowych, jak i stylistycznych. Wzbogacone wieloma udogodnieniami, a do tego atrakcyjne wizualnie. Jaki zatem wybrać, aby odczuć na własnej skórze poczucie nieskrępowanego komfortu?

Po co mi fotel z podnóżkiem?

Może na początku warto zacząć od tego, dlaczego warto kupić fotel z podnóżkiem. Przede wszystkim jest to mebel, który zapewni najwyższy poziom relaksu i odpoczynku. Nie bez powodu uznawany jest za esencję komfortu i luksusu. Nowoczesne modele zapewniają wypoczynek w pozycji półleżącej, a do tego wyposażone są w przestronne, odpowiednio wyprofilowane siedziska z oparciem. Zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi najwyższy wymiar odprężenia. Nie wspominając już o tym, że są designerskim uzupełnieniem całej aranżacji, która z pewnością nie pozostanie niezauważona przez odwiedzających gości.

Jaki fotel z podnóżkiem będzie dla mnie odpowiedni?

W przypadku tych foteli, jak i pozostałych elementów wyposażenia strefy wypoczynkowej – możemy liczyć na dużą różnorodność sprzedażową. Ostateczny zakup powinniśmy jednak dostosować do osobistych preferencji, albowiem to, co dla jednego może być synonimem komfortu, niekoniecznie dla innego może znaczyć to samo. Przeglądając konstrukcje, jakimi wyróżniają się fotele z podnóżkiem, można wyróżnić trzy podstawowe. Pierwszy z nich stanowi model z wysuwanym podnóżkiem. Ceniony za komfort i wygodę, a także obecność dodatkowych udogodnień, np. masażera. Kolejny rodzaj stanowi model z podnóżkiem wolnostojącym. W przeciwieństwie do poprzednika, dostępny w atrakcyjniejszym wariancie cenowym. Co więcej, sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach. Sprzedawane w tej samej stylistyce, tworzącej homogeniczną całość. Pozostawiają użytkownikowi pełną swobodę ustawiania poszczególnych elementów, dopasowując je do indywidualnych upodobań i ograniczeń metrażowych. Ostatni rodzaj stanowią szezlongi, które niezależnie od określenia i konkretnego przeznaczenia, stanowią mebel chętnie wykorzystywany do swobodnego odpoczynku.

Na co zwracać uwagę kupując fotele z podnóżkiem?

Materiał jest najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę kupując mebel do strefy wypoczynkowej. Do wyboru jest skóra naturalna, ekologiczna i tkanina. W dalszej kolejności pozostaje design. O ile skórzane modele pasują do eleganckich i nowoczesnych salonów w stylu klasycznym, o tyle tapicerowane odpowiedniki swój urok wyeksponują w wielu aranżacjach, od nowoczesnej, po skandynawską, angielską czy shabby chic. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar fotela. Te z wysuwanym podnóżkiem lepiej sprawdzą się w dużych i przestronnych wnętrzach, z kolei do mieszkań w bloku polecane są modele wolnostojące, o znacznie mniejszych gabarytach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ