By kawa smakowała jeszcze bardziej…

0
1804

Któż z nas nie lubi rozpocząć dnia od filiżanki dobrej kawy albo któż z nas nie lubi toczyć wielogodzinnych dyskusji z rodziną i znajomymi, gdy nad nami unosi się aromatyczny, pobudzający zapach? Aby jednak w pełni delektować się smakiem kawy, musimy ją pić w odpowiednim miejscu. Dlatego też wybór odpowiedniego stolika kawowego wcale nie należy do łatwych. To przecież dopełnienie każdego salonu…

Nowoczesne stoliki kawowe to nie tylko praktyczny mebel, ale i element o dużym potencjalne dekoracyjnym. Różnorodność stylów, rozmiarów, kształtów, kolorów i materiałów, z których zostały wykonane, może przyprawić o zawrót głowy. Jednak wśród propozycji sklepu https://zona-design.pl/ z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy minimalizmu, tradycji, jak i awangardowych, nowoczesnych projektów. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukamy. No właśnie! A więc czego? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Określ styl

Oczywiście, stoliki kawowe wcale nie muszą idealnie pasować do pozostałych mebli danego pomieszczenia. Dobrze byłoby jednak, gdyby swoim wyglądem przynajmniej delikatnie wpisywały się w jego klimat. Zastanówmy się również nad kolorystyką. Ogromną popularnością cieszą się stoliki kawowe białe i czarne. Nieco odważniejsi jednak powinni postawić na kolory, które przyciągną uwagę. Żółty, fioletowy, pomarańczowy? Dlaczego nie?! Z kolei miłośnicy tradycji powinni zdecydować się na drewniane stoliki kawowe.

Określ rozmiar i miejsce

Stoliki i stoły kawowe muszą nie tylko „wyglądać”. Ich głównym zadaniem jest przecież funkcjonalność. Dlatego tak istotne jest wybranie modelu, który będzie dostosowany do potrzeb rodziny. Jeśli kawę zamierzamy pić siedząc na sofie czy fotelach, powinniśmy uwzględnić ich wysokość – optymalny będzie stolik mający od 40 do 55 cm. Istotna jest również jego długość i szerokość. Wbrew powszechnej opinii, designerskie stoliki kawowe wcale nie trafiają wyłącznie do salonów. Z powodzeniem możemy je umieścić w pokoju dziennym, pokoju młodzieżowym czy biurze.

Najpopularniejsze modele

Ogromną popularnością cieszą się na przykład stoliki kawowe na kółkach. Dlaczego? Bo są niezwykle funkcjonalne. W dowolnym momencie możemy je przesunąć, dopasować i umieścić dokładnie tam, gdzie jest nam aktualnie potrzebny. Z kolei do małych pomieszczeń szczególnie polecane są stoliki kawowe z szufladami. Dzięki nim zyskamy dodatkowe miejsce. Możemy umieścić tam rzeczy, które niekoniecznie muszą leżeć na wierzchu. Jeśli natomiast mamy dzieci, powinniśmy postawić na okrągły stolik kawowy. W niewielkich mieszkaniach prawdziwą furorę robi natomiast ława kawowa rozkładana. Dlaczego? Bo pełni ona również funkcję stolika okolicznościowego, przy którym wspólnie spożywamy posiłki. Ceniący nowoczesność twierdzą, że strzałem w dziesiątkę jest szklany stolik kawowy, a lubiący tradycyjne rozwiązania, że najlepszy wybór to stolik kawowy drewniany. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę, czy pasuje do mebli, koloru ścian, podłóg, dodatków. Ogromny wybór stolików kawowych i innych mebli do salonu czy jadalni znajdziemy na stronie https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ