Czego unikać przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Wybór drzwi wewnętrznych wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Jeśli w pewnym momencie zechcesz zmienić projekt swojego domu, czy mieszkania, ich wymiana będzie bardzo kosztowna. Nie masz sprecyzowanego pomysłu na wnętrze? Lepiej zaczekaj z wyborem drzwi trochę dłużej.

Jakie drzwi będą najlepsze? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy, kto urządza własne cztery kąty. Nie ma tu jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od stylu, w jakim się urządzasz, od panujących kolorów, a nawet okuć okiennych. Jeśli nie masz jeszcze ostatecznego projektu, dowiedz się, jakie błędy przy wyborze drzwi wewnętrznych popełniamy najczęściej i spróbuj ich uniknąć.

Poczekaj z wyborem drzwi do końca

Jeśli nie masz gotowego projektu od architekta, w którym wybrane są konkretne drzwi wewnętrzne i urządzasz mieszkanie samodzielnie, krok po kroku, lepiej odłóż wybór drzwi na później. Często skuszeni atrakcyjną promocją kupujemy je już na początku remontu, nie wiedząc, jakie będą meble oraz kolor ścian. W czasie remontu twoje wizje mogą wielokrotnie ulec zmianie, a wtedy białe drzwi nie będą już pasowały do ciemnego wnętrza.

drzwi

Dopasuj kolor drzwi do innych elementów wykończenia wnętrza

Aby uniknąć chaotycznego efektu we wnętrzu, zadbaj o to, by twoje drzwi pasowały do podłogi. Nie oznacza to jednak, że muszą być tego samego koloru. Kontrastujące barwy również będą wyglądały ciekawie (np. zestawienie bieli z drewnem). Ważne jest jednak, by pomieszczenie nie było przesycone kolorami, dlatego najlepiej, by były w nim maksymalnie trzy barwy bazowe. Nie zapomnij również o tym, że drzwi powinny pasować nie tylko do wnętrza pomieszczenia, ale również do jego zewnętrznej części, np. przedpokoju. Bardzo częstym błędem jest niedopasowanie drzwi do jednej z oddzielających przestrzeni. Żeby tego uniknąć możesz zdecydować się na różne kolory, a nawet wzory! Z obu stron.

drzwi wewnętrzne

Nie oszczędzaj na drzwiach wewnętrznych

Drzwi powinny wystarczyć nam na około dwadzieścia lat. Są nieustannie eksploatowane, dlatego jeśli nie zainwestujesz w porządne i wysokogatunkowe drzwi, możesz być pewien, że będą potrzebowały wymiany zaledwie po kilku latach. Nie ma sensu oszczędzać na tym elemencie wykończenia wnętrza, ponieważ tanie rozwiązania zaczną się psuć, przebarwiać oraz wykrzywiać szybciej niż myślisz.

drzwi w domu

Zadbaj o profesjonalny montaż

Czy wiesz, jak wiele może zmienić fachowy montaż drzwi wykonany przez kompetentną osobę? Jeśli nie masz doświadczenia, samodzielna instalacja będzie niewskazana. Może to spowodować, że nawet najlepsze drzwi będą bardziej podatne na usterki i narażone na szybsze zużycie. Usługa autoryzowanego przez producenta montażu oferowana u najlepszych sprzedawców da ci gwarancję, że zakupione drzwi będą nie tylko wyglądać ładnie, ale również działać sprawnie przez wiele lat.

Pamiętaj, wybór drzwi to decyzja na lata, dlatego nie zostawiaj jej przypadkowi. Dobrze przemyśl ten zakup, nie musisz się przecież spieszyć. Zadbaj również o to, by pasowały do twojego wnętrza i korespondowały z jego wystrojem. Inwestycja w dobrej jakości drzwi na pewno się opłaci. Oczywiście, jeśli będą dobrze zamontowane. Wtedy na pewno posłużą ci na długie lata.

Drzwi wewnętrzne znajdą Państwo w ofercie producenta drzwi CAL pod adresem: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne/

cal drzwi

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ