Akustyka w biurze

0
2224

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu kwestia aranżacji przestrzeni biurowej była uważana za mało ważną, obecnie podejście do tematu uległo zmianie. Dziś każdy przedsiębiorca z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd i funkcjonalność miejsca pracy przekłada się na wydajność oraz kreatywność pracowników. Bardzo ważną kwestią w biurze jest akustyka, wyciszenie poszczególnych pomieszczeń.

Czym są panele akustyczne?

Panele akustyczne występują w formie specjalnych okładzin ściennych, ekranów sufitowych, paneli wolnostojących albo wizerunkowych. Są one bardzo proste w montażu, można kupić je w dowolnym kształcie, rozmiarze oraz kolorze, także bez problemu dopasujemy je do swoich upodobań oraz potrzeb. Panele ścienne oprócz funkcji tłumienia hałasów w biurze, można potraktować jako element dekoracyjny.

Gdzie warto je zastosować?

Firmy zajmujące się aranżacja wnętrz biurowych, polecają zastosowanie paneli ściennych w dużych biurach oraz otwartych przestrzeniach, gdzie pracuje kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. W tym wypadku poziom hałasu jest bardzo wysoki, chodzi między innymi o rozmowy współpracowników, kroki, dzwoniące telefony. Takie dźwięki mogą rozpraszać, trzeba mieć na uwadze również to, że nie każda osoba będzie w stanie skupić uwagi na powierzonych zadaniach w biurach typu open space. Pracodawcy powinny zwrócić na to uwagę, warto przeznaczyć jedno pomieszczenie, w którym będzie można pracować w ciszy i skupieniu.

Jakie są zalety posiadania paneli akustycznych?

Panele akustyczne będą dobrym  rozwiązaniem praktycznie do każdego biura. Dzięki nim komfort pracy będzie większy, z pewnością poprawi się też wydajność pracy oraz kreatywność pracowników. Na temat związku pomiędzy kreatywnością a wystrojem biura powstało wiele badań, które potwierdzają taką zależność. Panele akustyczne są w stanie wyciszyć około 85% fal dźwiękowych.

Decydując się na zakup paneli akustycznych, warto stawiać wyłącznie na renomowane firmy, które sprzedają panele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przykładowo firma Pixers.biz oferuje panele akustyczne wykonane z naturalnej wełny pochodzącej od cenionego producenta z Wielkiej Brytanii. Firma może pomóc nie tylko w wyborze paneli akustycznych, ale zajmują się również kompleksowym wyposażaniem przestrzeni biurowej. Mogą pomóc w zaplanowaniu poszczególnych stref w biurze, doborze mebli, dekoracji itp. Warto zdecydować się na tego typu współpracę, jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem. W ten sposób można mieć pewność, że miejsce pracy będzie nie tylko stylowe, eleganckie, ale co ważniejsze – funkcjonalne.

Aranżacja przestrzeni biurowej nie jest taka łatwa, jak może się wydawać. Pamiętajmy, że jest to miejsce, w którym będziemy spędzać bardzo dużo czasu, dlatego warto postarać się o to, aby było urządzone stylowo, z klasą, w końcu jest to wizytówka naszej firmy. Z drugiej strony nie można zapominać o praktycznych rozwiązaniach.

Dekoracje są ważne

Kolejna bardzo ważna rzecz to dekoracje. W biurach dobrze prezentują się rośliny doniczkowe, w ten sposób nawet jeśli przestrzeń jest utrzymana w minimalistycznym, surowym stylu, to pozostanie klimatyczna, przytulna. Rośliny doniczkowe można spotkać w większości biur, one prezentują się ciekawie, elegancko bez względu na identyfikację wizualną oraz osobowość marki. Oczywiście warto zaznaczyć, że panele akustyczne również mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny, obecnie wybór kolorów, wzorów jest duży, także można je dopasować na przykład barwą czy kształtem do stylu, planowanego wystroju biura. Można w tej kwestii doradzić się firmy, która zajmuje się ich sprzedażą.

Dobrze, że w dzisiejszych czasach tak wielu przedsiębiorców prowadzących firmy zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd miejsca pracy ma znaczenie. Coraz częściej pracodawcy wychodzą naprzeciw potrzebom oraz upodobaniom swoich pracowników, co jest bardzo ważne, w końcu to od nich tak naprawdę zależy powodzenie firmy, jej rozwój oraz wizerunek.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ