Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne stanowią interesującą propozycję nie tylko dla właścicieli małych mieszkań, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Niezaprzeczalne cechy ergonomiczne idą bowiem w parze z ciekawymi propozycjami stylistycznym, a to sprawia, że mogą być one efektownym elementem aranżacji każdego wnętrza. Przyjrzyjmy się bliżej drzwiom przesuwnym.

Zalety funkcjonalne drzwi przesuwnych

Drzwi są elementem wyposażenia wnętrz, bez którego nie obędą się nawet wielbiciele dużych, otwartych przestrzeni. Zawsze przecież znajdzie się pomieszczenie, które zechcemy ukryć przed wzrokiem gości, będzie to choćby łazienka, pracownia, czy też pomieszczenie gospodarcze. Ponadto drzwi pozwalają na dokonanie funkcjonalnego podziału przestrzeni i budowę kameralnej atmosfery. Drzwi tradycyjne w tym zakresie zdają egzamin, jednak sposób ich otwierania i zamykania wymaga zapewnienia odpowiednio dużej wolnej powierzchni. To z kolei wymusza na domownikach pójście na pewne kompromisy, a w niektórych przypadkach stanowi duże utrudnienie. Takich wad pozbawione są drzwi przesuwne. 

Montaż drzwi przesuwnych doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie praca tradycyjnego skrzydła drzwiowego powodowałaby konflikt z innymi drzwiami, zakłócałaby drożność ciągów komunikacyjnych lub byłaby niemożliwa w realizacji ze względu na ograniczoną przestrzeń roboczą. Ciasne korytarze, niewielkie poddasza, wejścia do łazienek czy schowków nie stanowią problemu dla konstrukcji przesuwnych. Warto też zauważyć, że ten rodzaj oddzielania pomieszczeń jest niezwykle przyjazny dla osób niepełnosprawnych lub obciążonych schorzeniami ruchowymi. Otwarcie i zamknięcie drzwi przesuwnych nie wymaga wysiłku, jest też zdecydowanie łatwiejsze z punktu widzenia osoby siedzącej na wózku inwalidzkim.

Drzwi przesuwne jako ciekawy element aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne oferują jednak znacznie więcej niż tylko zbiór praktycznych cech użytkowych. Niebanalna konstrukcja w połączeniu z szerokim wyborem materiałów i wzorów sprawia, że są one elementem w istotny sposób podnoszącym atrakcyjność wnętrz. O tym, jak szeroka jest gama modeli, przekonamy się, odwiedzając stronę firmy Jurpol, renomowanego dostawcy nie tylko drzwi przesuwnych, ale też pojedynczych mebli i kompletnych systemów meblowych. Znajdziemy tu zarówno nowoczesne propozycje zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami mody, jak i wzory nawiązujące do tradycyjnej stylistyki. To, co je łączy to solidność wykonania i najwyższa jakość użytych materiałów. Ten aspekt jest niezwykle istotny, gwarantuje bowiem cichą, a przede wszystkim bezpieczną i długą pracę drzwi. 

Pozornie prosta konstrukcja drzwi przesuwnych może kryć w sobie liczne dodatki znacząco podnoszące wygodę użytkowania. Systemy samozamykające przejmują obowiązki użytkowników i dbają o właściwe domknięcie.  Rozwiązania dwuskrzydłowe wyposażone w moduł synchronicznego otwierania obu części drzwi to z kolei udane połączenie funkcjonalności, ze spektakularnym efektem wizualnym. Ogrom dostępnych wzorów, kolorów i faktur sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny klient znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ