salon

Aranżacja mieszkania ma znaczący wpływ na to, jak będziemy się w nim czuli. Dobrze zaprojektowane wnętrze może sprawiać wrażenie większego i przestrzennego, co przełoży się na właściwy odpoczynek i regenerację sił. Obecne zaostrzenia związane z pandemią zmuszają wiele osób do pracy w domu, co stanowi dodatkowy argument za tym, by zadbać o odpowiedni wystrój mieszkania polegający na wydzieleniu stref do pracy, odpoczynku, przygotowywania posiłków i ich spożywania.

Jak niebanalnie i funkcjonalnie urządzić salon z kuchnią?

Przy urządzaniu wnętrz musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby, ilość mieszkańców, metraż mieszkania, a także upodobania związane z konkretnym stylem, który nada mu odpowiedni charakter i klimat. W nowoczesnych mieszkaniach stawia się na łączenie salonu z kuchnią, co ma szereg zalet, gdyż powiększa przestrzeń i nawet salon w kawalerce sprawia wrażenie większego niż w standardowych rozwiązaniach, gdzie salon i kuchnię dzieliły ściany. Wystrój salonu z kuchnią powinien być przemyślany i uwzględniać powyższe kryteria. W dużych mieszkaniach łatwiej jest wydzielić strefę kuchenną, jadalną, wypoczynkową, czy przeznaczoną do pracy. Tutaj możliwe jest skoncentrowanie uwagi w urządzaniu szczególnie na to, by wszystkie elementy pasowały do stylu całego wnętrza. W małych mieszkaniach konieczne są rozwiązania niestandardowe, takie jak dwa rzędy wiszących szafek kuchennych, które będą sięgać aż pod sufit, wykorzystanie każdej małej wnęki w sposób funkcjonalny, dobieranie mebli pełniących kilka funkcji, np. otwieranie fotele, czy pufy ze schowkami do przechowywania. Do pracy w takim wnętrzu można zaprojektować specjalne wiszące na ścianie i zamykane biurko, które otwieramy tylko wtedy, gdy pracujemy. Po pracy można je zamknąć i zyskujemy więcej przestrzeni. Podobnych ciekawych rozwiązań jest wiele i jeśli nie mamy własnych pomysłów na wystrój mieszkania, warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy stworzą dla nas projekt. Przykładem takiej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz online dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych klientów, z której usług warto skorzystać jak i doświadczenia projektantów wnętrz jest Fabryka Projektów https://e-wystroj-wnetrz.pl/, jeśli cenimy sobie nowoczesne rozwiązania na długie lata. Projekt wnętrz w tej firmie możesz zamówić praktycznie nie wychodząc z domu. 

Jakie elementy wystroju mieszkania mają największy wpływ na efekt finalny?

Urządzając mieszkanie zastanawiamy się często, jakie meble kupić i jak pomalować ściany. Nie bierzemy pod uwagę innych ważnych elementów, które mają kolosalny wpływ na ostateczny efekt, takich jak:

– oświetlenie

Powinno ono być dostosowane do stylu całego wnętrza i najlepiej jeśli tych źródeł światła będzie kilka w każdym pomieszczeniu. Wystrój salonu z kuchnią powinien uwzględniać zarówno oświetlenie sufitowe, szczególnie nad stołem, punktowe, skierowane na kuchenny blat, a także inne dostosowane do potrzeb, np. w formie kinkietów lub ledowych podświetleń wnęk. Konkretne rozwiązania dla wybranego wnętrza z pewnością zaproponują ludzie, którzy zajmują się tym profesjonalnie. 

– kolory, faktury i desenie

Odpowiednio dobrane uwydatnią piękno wnętrza, ale źle zestawione mogą wprowadzać chaos, a nawet przytłaczać. W nowoczesnych wnętrzach łączy się przeważnie nie więcej niż dwa lub trzy kolory, z czego jeden to kolor drewna podłogi, czy blatu lub innych wkomponowanych drewnianych elementów. Modne są odważne połączenia bieli z czernią, stonowane przez szarość dodatków. Inną opcją są dodatki w różnych kolorach, które rozweselą wnętrze. Fragmenty ścian często zdobią różne faktury, np. tapety 3D lub oryginalna cegła czy beton. 

– dodatki

To one decydują o ostatecznym charakterze wnętrza, ale będzie łatwiej nam je dobrać jeśli cały wystrój mieszkania zostanie profesjonalnie przygotowany. Takie elementy jak zasłony, dywany czy rośliny są uwzględniane w projekcie przez osoby, które go opracowują. Możemy do całości dodać samodzielnie jakieś pamiątki z podróży, czy inne drobiazgi, które nadadzą niepowtarzalny klimat. Trzeba jednak pamiętać, by nie było ich za dużo. W nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach stosuje się zasadę, która mówi, że mniej znaczy więcej. 

Aranżacja mieszkania powinna być przemyślana i dostosowana do jego możliwości i naszych potrzeb. Możemy dokonać jej sami korzystając z własnych pomysłów. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zaprojektować salon a aneksem kuchennym, czy inne pomieszczenia w domu, warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy doradzą i stworzą unikalny projekt na miarę XXI wieku. Będzie to inwestycja w wygodę, funkcjonalność, a co się z tym wiąże dobre samopoczucie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ