Wymiana grzejników – jakie wybrać

Decydując się na wymianę starych grzejników na nowe, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych elementów. Na polskim rynku są dostępne różnego rodzaju kaloryfery – to, jakie będą odpowiednie do naszego domu czy mieszkania, będzie zależeć od kilku czynników.

Materiał wykonania

Grzejniki dostępne w sklepach można podzielić na modele żeliwne, miedziane, aluminiowe oraz stalowe. Każdy z nich posiada inną wydajność cieplną, dlatego przed zakupem warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Obecnie największą popularnością cieszą się grzejniki stalowe, które bardzo szybko się nagrzewają, do tego są stosunkowo niedrogie. Jeżeli do tej pory użytkowaliśmy grzejniki żeliwne, trzeba liczyć się z wymianą zakończeń instalacji grzewczej ze względu na inny rozstaw podłączeń.

Drugą grupą grzejników są aluminiowe, które są droższe od stalowych, ale one szybciej się nagrzewają, co daje większy komfort zimą. Dużą zaletą grzejników aluminiowych jest również to, że są bardzo lekkie i odporne na korozję, także można mieć pewność, że posłużą nam na wiele lat.

A może kaloryfery żeliwne?

Choć zazwyczaj większość z nas wymienia stare grzejniki żeliwne na bardziej nowoczesne modele, to wcale nie są takie złe, jak może się wydawać. Co ciekawe obecnie można kupić bardzo dekoracyjne, ozdobne kaloryfery żeliwne, które dodają wnętrzom charakteru i prezentują się naprawdę uroczo. Nowoczesne modele żeliwne najczęściej posiadają mniejsza pojemność wodą, także nagrzewają się nieco szybciej.

Wymieniając grzejniki w domu jednorodzinnym, nie będziemy mieli żadnych ograniczeń. Jeżeli jednak mieszkamy w bloku, należy sprawdzić, czy aby na pewno możemy zainstalować wybrane przez siebie grzejniki, gdyż zazwyczaj wspólnoty wprowadzają w tym zakresie pewne ograniczenia.

Grzejniki dekoracyjne

Obecnie grzejniki można kupić zarówno w marketach budowlanych stacjonarnie, jak i w sklepach online. Warto sprawdzić sobie asortyment http://www.interio.lublin.pl/asortyment/grzejniki, gdzie można znaleźć grzejniki od renomowanych producentów. W dzisiejszych czasach nie taktuje się tego elementu wyposażenia domu wyłącznie jako urządzenia dającego ciepło – grzejniki mogą stanowić naprawdę ciekawą dekorację wnętrz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPracownia projektowa
Następny artykułWłaściwe wybieranie lamp LED

Uwielbiam skal skandynawski i to właśnie on skłonił mnie do zainteresowania się tematyką urządzania i wystroju wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ