Wybór kominka do domu

Kominek może być nie tylko wyjątkową ozdobą pomieszczenia, ale także dodatkowym źródłem ciepła. Sprawdźmy, jaki kominek warto wybrać do domu. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć kilka czynników, które na pewno wpłyną na nasz wybór.

Pamiętajmy także, że kominek w domu pomoże nam poczynić spore oszczędności na ogrzewaniu, przede wszystkim wiosną lub jesienią.

Sprawdźmy nasze możliwości

Kominki z systemem dystrybuującym gorące powietrze oraz te posiadające specjalny płaszcz wodny będą na pewno doskonałe dla domów jednorodzinnych. Pozwolą one na efektywne wykorzystanie ciepła oraz sprawnie rozprowadzą je w grzejnikach a nawet w instalacji podłogowej.

Natomiast w mieszkaniach o sporym metrażu przyda się kominek z systemem dystrybucji powietrza z obiegiem wymuszonym. W tym przypadku dzięki wentylatorom do wszystkich pomieszczeń wtłaczane jest ciepłe powietrze, które zapewnia optymalną temperaturę na całej powierzchni.

Przy wyborze miejsca usytuowania kominka bierzemy przede wszystkim pod uwagę lokalizację przewodów. Na pewno warto zweryfikować plany domu i upewnić się, że umieszczenie tego źródła ciepła w konkretnym miejscu będzie po prostu możliwe i pozwoli na wygodne i bezproblemowe korzystanie z niego. Pamiętajmy, że nasz kominek ma dawać ciepło i przy okazji wprowadzać przytulny, domowy nastrój oraz estetycznie się prezentować. W salonie dobrze sprawdzi się model z szybą panoramiczną. Wyeksponuje on żywy ogień i stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia, a nawet jego głównym elementem. W salonie połączonym z kuchnią, jadalnią czy przedpokojem wspaniale zaprezentuje się kominek narożny dwustronny lub trzystronny. Z kolei w sypialni czy gabinecie możemy śmiało postawić na kominek portalowy. Ustawiony przy nim fotel w zestawieniu z praktyczną biblioteczką da nam duży komfort i wspaniałe możliwości aranżacyjne. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym idealnie nadaje się żeliwny kominek wolnostojący. Taki element wspaniale zaprezentuje się również w lofcie.

W trosce o ekologię

Kominek możemy także mieć w mieszkaniu bloku. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie biokominek na specjalne paliwo, który jest zarówno ekologiczny, jak i w pełni bezpieczny. Nie trzeba podłączać go do przewodów kominowych, ponieważ biopaliwo emituje tylko parę wodną i niewielkie ilości dwutlenku węgla zbliżone do tego wydychanego przez nas. Posiadanie biokominka nie wiąże się więc z koniecznością posiadania specjalnego pozwolenia. Nie musimy także martwić się o składowanie drewna. Ekologiczny kominek przyczynia się także do poprawy wilgotności powietrza, a umieszczenie w nim ulubionego olejku eterycznego dodatkowo sprawi, że przebywanie w domu stanie się dla nas jeszcze przyjemniejsze.

Sprawdź: http://sklep.kominkigp.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ