Każde dwupoziomowe mieszkanie, bądź dom jednorodzinny posiadający więcej niż jedno piętro musi dysponować możliwością przemieszczania się. Dlatego tak ważne w takich sytuacjach są schody. To produkty wykonywane z najwyższej jakości materiałów, których usytuowanie zależne jest od możliwości technicznych klienta. Ponadto ówcześnie przykłada się znaczną uwagę do aranżacji wnętrz, dlatego dobre schody cechuje nie tylko ich użyteczność, ale przede wszystkim estetyka wykonania.

Na rynku oferowanych jest wiele różnych materiałów, z których produkowane są schody. Producenci wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientów proponują możliwość zaprojektowania swoich unikatowych stopni będących wyrazem indywidualnego stylu. Szeroka gama kolorystyczna połączona z ciekawymi dodatkami sprawiają, że każde produkowane przez nas produkty są oryginalne.

Drewno czy stal?

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej konkretnego materiału, z jakiego miałyby być wykonane schody, należy zastanowić się jaki surowiec będzie bardziej nam odpowiadał i czy nas na niego stać. Do najczęściej wybieranych przez klientów należą bowiem schody drewniane oraz stalowe.

Niebywałą zaletą tych pierwszych jest zdecydowanie fakt, że sama konstrukcja zamontowanego produktu jest niebywale lekka. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki zamontowaniu właśnie takich schodów nie obciążamy podłóg, ani stropów. Ponadto ich cechą charakterystyczną jest posiadanie ażurowych stopni dodających im dodatkowej lekkości. Dla indywidualnych potrzeb klientów, dzięki używaniu do produkcji drewna, producent ma możliwość stworzenia różnych kształtów pozwalających na umieszczenie schodów w każdym miejscu danego mieszkania czy też domu. Decydując się na drewno musimy jednak pamiętać, że wymaga ono systematycznej konserwacji i pielęgnacji. Jeżeli wiemy, że nie będziemy mogli poświęcać im należytej uwagi, to polecamy zakupić schody wykonane z innych materiałów. Ponadto warto zauważyć, że schody drewniane są one łatwopalne. Aczkolwiek nie oznacza to, że w każdym pomieszczeniu, w którym są schody z drewna musi występować pożar. Niemniej jednak należy mieć to na uwadze podczas zakupów.

Z kolei schody metalowe cechują się niebywałą estetyką i łatwością w utrzymaniu ich w należytym porządku. Do zachowania ich w czystości potrzebne są bowiem najczęściej stosowane do tych celów detergenty, ciepła woda oraz mop. Niebywałą zaletą metalowych schodów jest zdecydowanie fakt, że dzięki stali producent ma ogromne możliwości zmiany ich kształtu według indywidualnych potrzeb klientów. Warto wspomnieć również o tym, że są one dużo lżejsze i zdecydowanie sztywniejsze od schodów produkowanych z drewna. Niestety, mają również swoje wady. Przede wszystkim podczas zakupów należy zwrócić szczególną uwagę, iż latem owe schody szybciej się nagrzewają, a z kolei zimą ziębią. Dodatkowo warto zauważyć, że stłuczenie jakiejkolwiek cennej dla klienta rzeczy na stopniach stalowych jest prostsze aniżeli na tych wyprodukowanych z drewna. Jednakże jesteśmy przekonani, że zarówno schody metalowe, jak i te drewniane z pewnością dodadzą uroku Państwa pomieszczeniom.

Polecamy zapoznanie się z ofertą oraz poszerzeniem swojej wiedzy dotyczącej wyboru schodów na stronie internetowej: http://schody24.net.pl/pl/i/Schody-jakie-wybrac/34.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ