To, jakie dekoracje choinki są najmodniejsze w danym sezonie, jest ściśle związane ze stylistyką dominującą w tym okresie w architekturze wnętrz, a także z trendami kolorystycznymi królującymi w modzie, sztuce użytkowej etc. Jak zatem ubrać choinkę na Święta 2017, aby wyglądała ona modnie?

Poza tradycyjnym, ponadczasowym stylem, w którym na pierwszym planie jest czerwień lub mix wielu różnych kolorów i nieśmiertelną zasadą „im więcej na choince, tym lepiej”, której Polacy ciągle jeszcze – niestety – hołdują, na topie w tym roku jest biel okraszona złotem, gustowny minimalizm oparty na ostrych kontrastach, łączenie ciemnych, nasyconych kolorów, różne odcienie niebieskiego i zielonego, oraz pomarańcz i fiolet. A… i co najważniejsze – choinka w tym roku wcale nie musi być zielona, ale za to powinna być, choć trochę, glamour.

Biel plus złoto… lub srebro

Tak jak od wielu miesięcy w aranżacjach wnętrz hitem jest łączenie białego wystroju pomieszczenia ze złotymi dodatkami, tak samo zestawienie tych barw jest hitem 2017, jeśli chodzi o ubieranie choinki. Połączenie to można ograć na różne sposoby: udekorować żywą choinkę wyłącznie białymi i złotymi (albo biało-złotymi) ozdobami lub na przykład na sztucznej śnieżnobiałej choince zawiesić wyłącznie złote dekoracje. W jednym i drugim przypadku piękny efekt gwarantowany.

Jeśli ktoś wyjątkowo nie lubi złota, śmiało może połączyć biel na choince z dodatkami srebra. To też wygląda niezwykle gustownie, daje jedynie nieco chłodniejszy efekt wizualny niż w przypadku łączenia bieli ze złotem, ale za to idealnie pasuje na przykład do tak popularnych obecnie nowoczesnych, skandynawskich wnętrz.

Ciemne i głębokie kolory na choince

W tym sezonie furorę robią nasycone zielenie i granat. Modne w aranżacji wnętrz, a także na świątecznym drzewku, są więc: zieleń butelkowa, kolor szmaragdu, odcień kobaltowy, ciemny błękit, które na choince można, a nawet należy, łączyć w tym roku ze złotem, co daje modny efekt bardzo eleganckiego przepychu. Poza zielenią i granatem w dekoracjach przewija się również intensywny fiolet, mocny oranż i barwa miedzi.

Ażurowe i przezroczyste dekoracje

W trendzie pozostaje w tym sezonie świątecznym także minimalizm. Jak ubrać choinkę w takim stylu? Przede wszystkim… z umiarem, monochromatycznie albo wykorzystując maksymalnie dwa kolory i / lub stosując lekkie wizualnie ozdoby – dekoracje ażurowe lub na przykład przezroczyste, dzięki którym choinka zyskuje skromny i gustowny zarazem wygląd.

Święta i ozdoby w stylu eko

Naturalna dekoracja choinki sprawdza się od zawsze. Kiedyś wieszało się na gałązkach orzechy, pierniki i cukierki, dziś – w nawiązaniu do popularnego stylu ekologicznego – dekoruje się choinkę ozdobami wykonanymi (często własnoręcznie, bo w końcu trend DIY jest ciągle gorący) z materiałów naturalnych, takich jak drewno, słoma, korek lub na przykład sznurek.

Choinka wcale nie musi być zielona…

Jeśli ktoś tylko nie upiera się przy dekorowaniu na Święta choinki żywej i postanawia wstawić do swojego salonu (lub innego wnętrza) sztuczną choinkę, warto pamiętać, że nie musi ona być przecież w kolorze zielonym. Można tu wykazać się sporą inwencją, dekorując na przykład choinkę białą lub czarną w duchu mocnych kontrastów, które są teraz bardzo trendy, jeśli chodzi o styl dekoracji świątecznych. Na czarnej choince genialnie wyglądają białe ozdoby, a na białej na przykład granatowe, czerwone lub szmaragdowe. Można również pokusić się o ubranie choinki pomarańczowej, fioletowej lub niebieskiej. Efekt takiego odważnego zabiegu bywa często zaskakująco interesujący. Tradycjonalistom pozostają oczywiście wciąż sztuczne choinki w standardowym kolorze zielonym. W tym roku można jednak także nabyć takie, których gałązki są delikatnie „zabielane”, co symuluje obecność śniegu, i zdobione dodatkowo szyszkami… Choinka taka wygląda naturalne i na tyle atrakcyjnie, że niekiedy wystarczy ją nawet „ubrać” tylko w światełka.

______________________________________

www.leroymerlin.pl/dekoracja-wnetrz/dekoracje-i-ozdoby-swiateczne/ozdoby-choinkowe,a1736.html

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ