Ostatnimi  czasy bardzo wyraźnie uwidacznia się moda na wszystko, co trójwymiarowe. Po całych latach możliwości korzystania jedynie z dwóch wymiarów w dziedzinie aranżacji wnętrz (i nie tylko w niej) tęsknimy za czymś, co było bardziej przestrzenne). Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, iż właśnie fototapety 3d są coraz częściej nabywane przez klientów sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Ciągle pojawiają się nowe egzemplarze, a ich projektanci wprost dwoją się i troją, aby dla każdego przygotować jakiś wyjątkowy model.

W jakiego typu wnętrzach warto zastosować przestrzenne fototapety?

Fototapety przestrzenne będą genialnie komponowały się wszędzie tam, gdzie chcemy zaprosić dużą dawkę nowoczesności. Stanowią one bardzo udany element wyposażenia pokoju dziennego, kiedy pragniemy optycznie go powiększyć (bo w rzeczywistości nie posiada on zbyt pokaźnych rozmiarów). W tym przypadku idealnie sprawdzą się te egzemplarze, w przypadku których zdecydowano się nie tylko efekt trówymiaru,  ale i jasne barwy. Warto pomyśleć też o zastosowaniu tego typu ozdoby naściennej w przedpokoju– jest ot bowiem wizytówka całego domu lub mieszkania, dlatego powinna prezentować się jak najlepiej. Co ciekawe również wnętrza łazienek oraz kuchni jak najbardziej nadają się  do tego, aby pojawiły się w nich tego typu niesztampowe ozdoby. Mogłoby się wydawać, że temperatura powietrza zbyt dynamicznie się w nich zmienia i pojawia się  duża wilgotność – jednak nie jest to żadna przeszkoda, bo dzisiejsze ozdoby przestrzenne tego typu jak najbardziej takie warunki wytrzymują.

Nie zapominajmy o tym, że we wnętrzach sypialnianych spędzamy okoł0o jednej trzeciej swojego życia. Warto byłoby zatem w stu procentach zadbać o to, by była to przestrzeń wyjątkowo zadbana, nowoczesna i modna. Dlatego właśnie zamontowanie na jednej ze ścian fototapety przestrzennej okazuje się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wnętrze powiększy się optycznie, będzie prezentowało się ciekawie i niebanalnie.

Ile to kosztuje?

Mogłoby się wydawać, że za tak nowoczesne i stworzone  z wielką dbałością o detale modele trzeba będzie sporo zapłaci. Wszak efekt trójwymiarowości nadal należy do takich, które wielu z nas zaskakują. Jednak na szczęście ceny tego typu ozdób naściennych wcale nie należą do wysokich (wszak jeśli za nieco ponad 200 złotych można sprawić, że przestrzeń nabierze nowego charakteru, to chyba nie ma co mówić o pokaźnych sumach, prawda?).

Każdy także powinien bez problemu poradzić sobie z samodzielnym montażem modeli 3d. Szybko, tanio i w najlepszym stylu – o to chodzi!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ