Nowa rok, nowa łazienka? Wyobraź sobie prysznic bez brodzika, obłożony piękną mozaiką, gdzie woda spływa wprost do stalowego odpływu liniowego…. Po latach warto odświeżyć jej wygląd, zwłaszcza, że na rynku są już dostępne materiały, które pomogą Ci przemienić to miejsce w piękne i funkcjonalne.

Warto pamiętać, że brodzik posadzkowy wymaga specjalnego odwodnienia, punktowego lub liniowego. Szczególnie chętnie wybierane jest to drugie rozwiązanie ze względu na swoją estetyczną formę oraz funkcjonalność. Wśród odpływów dostępnych na rynku znajduje się odpływ liniowy marki Steigner, Który cieszy się pozytywną opinią wśród osób remontujących łazienkę. Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na ten rodzaj odprowadzania wody spod prysznica.

Powód nr 1: estetyka

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego aby jeszcze lepiej dopasować odpływ liniowy do aranżacji łazienki. W ofercie marki Steigner do wyboru jest aż sześć maskownic! Każda z nich jest utrzymana w innym stylu. Cztery ruszty (Venedig, London, Tokio, Casablanca) posiadają wzory, model Amsterdam jest gładki, zaś model Berlin pozwala na montaż własnej płytki, a tym samym na całkowity kamuflaż odpływu. Maskownica nie wpływa na prędkości odprowadzania wody.

Powód nr 2: funkcjonalność

Oprócz uzyskania nowoczesnego wyglądu pomieszczenia takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze staje się optycznie większe, a domownicy zyskują dodatkową przestrzeń i swobodę poruszania się (szczególnie w małych łazienkach).

Powód nr 3: wolność od barier architektonicznych

Brodzik kabiny prysznicowej równo z posadzką to także ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które zyskują łazienkę wolną od barier architektonicznych. Korzystanie z prysznica jest dla nic o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Odpływ nie wystaje ponad posadzkę, dlatego nie ma ryzyka potknięcia się o niego.

Powód nr 4: jakość

Każde odwodnienie musi być wykonane z materiałów, które nie niszczą się pod wpływem kontaktu z wilgocią, nie przepuszczają wody ani nie niszczeją z upływem lat. Tak jest i w tym przypadku. Odpływ liniowy i maskownica są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304, co sprawia, że odwodnienie nie rdzewieje ani nie reaguje z wodą. Może służyć przez wiele lat bez ryzyka jego zniszczenia.

Powód nr 5: możliwość wyboru

Odpływ liniowy Steigner jest dostępny w dwóch rodzajach: SDR90 i SDR360, które różnią się syfonem. SDR90 posiada metalowy syfony ustawiony w jednym kierunku. W SDR360 znajduje się syfon plastikowy, który obraca się wokół własnej osi i pozwala na podpięcie rury z dowolnej strony. Każdy odpływ jest wyposażony w metalowe stopki, które pozwalają na regulację wysokości odpływu. Niezależnie od wybranego modelu (SDR90 lub SDR360) prędkość odprowadzania wody wynosi 36 l/min.

Zaplanuj remont łazienki już dziś

Początek roku to dobry moment na zaplanowanie remontu. Decydując się na kabinę prysznicową bez brodzika, zadbaj o jak najlepszy system odprowadzania wody, czyli odpływ liniowy ze stali nierdzewnej. Odwodnienie, brodziki posadzkowe oraz materiały do hydroizolacji strefy prysznicowej znajdziesz w sklepie internetowym Jumbo Shop.

[Głosów:10    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ