tv

Wraz z postępującą technologią zmieniły się zasady co do urządzania mieszkania. Obecnie w wielu wnętrzach króluje minimalizm, a rozległe meblościanki nierzadko zostały zastąpione przez jedną dużą szafę z rozsuwanymi drzwiami. Z tego też powodu może się nie znaleźć miejsce na postawienie telewizora. Szczególnie gdy mowa o dużej ilości cali. Do takiego urządzenia potrzebowalibyśmy solidnej komody pod telewizor, a to generuje koszta i może zepsuć wystrój wnętrza. Z pomocą przychodzą nam jednak solidne uchwyty do telewizora. Dzięki nim unikniemy inwestowania w dodatkowy mebel lub też będziemy mogli wybrać mniejszy na sam tuner telewizyjny, lub konsolę. Jakie są więc zalety rezygnacji z podstawki w telewizorze na rzecz montażu ściennego?

1.  Uchwyt na telewizor to oszczędność miejsca!

Pierwszą zaletą płynącą z wykorzystania uchwytu do tv jest brak potrzeby umieszczania pod odbiornikiem komody. Oczywiście z racji wygody przy podłączaniu tunera, konsoli lub kina domowego taki mebel i tak się przyda, jednak może być po prostu mniejszy. Ostatecznie jednak obecne odbiorniki mają dostęp do internetu, co może wykluczyć potrzebę kupowania pozostałych urządzeń. Otrzymujemy więc pełną dowolność w wyborze miejsca na telewizor, a wszystko, czego potrzebujemy to kawałek solidnej ściany. Dodatkowo ultrapłaskie modele z zastosowaniem prostych nieregulowanych uchwytów praktycznie w ogóle nie będą odstawać od ściany! Drugim rodzajem są obrotowe uchwyty, które oferują jeszcze więcej korzyści.

2.  Obrotowy uchwyt do tv z pełną regulacją

Obrotowe uchwyty do tv nie zaoferują tak małej odległości od ściany, ale za to są w pełni regulowane. Oznacza to, że zawieszony na ścianie telewizor możemy dowolnie pochylać, odsuwać od ściany i obracać. Dzięki temu bez większych komplikacji urządzimy domowe kino dla znajomych, z możliwością komfortowego oglądania z poziomu podłogi. Do tego obrotowe uchwyty umożliwiają nam odwrócenie telewizora w stronę aneksu kuchennego lub w stronę biurka. Docenią to szczególnie Ci zapracowani i wiecznie zajęci, gdy w tle będzie leciał ich ulubiony serial.

3.  Uchwyt do telewizora sufitowy – oglądaj na poddaszu i w sypialni!

Poddasze wcale nie wymusza na nas instalacji telewizora na płaskiej ścianie. Dzięki uchwytowi do tv sufitowemu możemy powiesić nasz telewizor nie tylko na suficie, ale także właśnie na ukośnej ścianie poddasza. Dzięki temu zyskujemy dowolną możliwość konfiguracji wnętrza. Sufitowy uchwyt na telewizor sprawdzi się także w sypialnianych wnętrzach, gdy układ pomieszczenia nie pozwala na zamocowanie urządzenia na ścianie. Teraz dzięki uchwytowi sufitowemu możemy bez problemu zamocować telewizor zaraz przed łóżkiem i skierować go w dół.

4.  Uchwyt do telewizora to oszczędność pieniędzy

Uchwyty do telewizora nie są drogie. Dzięki temu oprócz oszczędności miejsca oszczędzamy także gotówkę. Nie musimy bowiem kupować stylowej komody, która posłuży nam za podstawkę do telewizora. Jeśli nasz telewizora jest większy, to nawet najprostsza solidna szafka RTV będzie droższa niż dobrej jakości uchwyt do telewizora.

5.  Bezpieczeństwo użytkowania uchwytu do tv

Z użytkowaniem uchwytu na telewizor wiąże się jeszcze jedna ważna zaleta. Odbiornik zamontowany na ścianie jest całkowicie bezpieczny od przypadkowego potrącenia. Z całą pewnością docenią to wszyscy rodzice małych urwisów oraz posiadacze kotów, które wręcz uwielbiają chodzić po domowych sprzętach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ