Mało które dodatki potrafią wytworzyć tak unikalną atmosferę jak świece dekoracyjne. Ich płomień wprowadzi nas w romantyczny nastrój, ukoi nerwy i pozwoli oderwać się od codzienności. Jednak i niezapalone stanowią interesujący element ozdobny w mieszkaniu. Gdzie warto je postawić i jak wykorzystać w aranżacji wnętrz?

W łazience

Umieszczenie świeczek w łazience pozwoli z jednej strony podkreślić intymny charakter tego pomieszczenia, z drugiej – pomoże wykreować atmosferę sprzyjającą odprężeniu.

Gdzie postawić świece dekoracyjne w łazience? Jednym z mile widzianych dla nich miejsc jest brzeg wanny – zapalone stworzą odpowiednie warunki do relaksu w aromatycznej kąpieli. Dobrze prezentować się będą także na szafkach łazienkowych i podestach. Przed zapaleniem świecy w łazience sprawdźmy, czy znajduje się ona z dala od łatwopalnych przedmiotów, nie grozi jej upadek np. z szafki lub czy nie stoi w przeciągu.

W salonie/jadalni

Tutaj świece doskonale sprawdzą się w roli dekoracji stołu. Długie i wąskie modele w eleganckich świecznikach wprowadzą odrobinę luksusu i romantyzmu do posiłków i spotkań przy stole. Świece walce lub tealighty postawione na półkach, parapecie czy stoliku kawowym również odświeżą aranżację pokoju. Szczęśliwi posiadacze kominka mogą ustawić świece dekoracyjne na jego gzymsie, pamiętając zarazem o zachowaniu spójności stylistycznej salonu.

Najlepsze efekty uzyskamy, jeżeli świece umieścimy w świecznikach i na podstawkach. W zależności od wystroju, możemy wybrać minimalistyczne oprawy, takie jak np. jednokolorowe podstawki ceramiczne czy przezroczyste świeczniki ze szkła o prostej formie, bądź egzemplarze o bardziej fantazyjnych kształtach i w rozmaitych kolorach.

W sypialni

W zależności od wybranego modelu, świeca dekoracyjna doda nieco pikanterii, wprowadzi romantyczny nastrój, ociepli atmosferę w sypialni. To niezastąpione akcesorium warto postawić na szafce nocnej czy na parapecie okna. Oprócz samych świec, warto skupić się również na wyborze świeczników. W sypialni sprawdzą się modele ażurowe – tea lighty w nich zapalone stworzą grę cieni i zbudują magiczną atmosferę, która sprzyjać będzie odprężeniu.

Używając świec dekoracyjnych w poszczególnych pomieszczeniach, nie zapominajmy o względach bezpieczeństwa. Pozostawianie palącej się świecy bez nadzoru, umieszczenie jej w pobliżu łatwopalnych materiałów (np. na oknie w pobliżu firanek czy zasłonek), swobodny dostęp do płonącej świecy dla dzieci i zwierząt to najważniejsze błędy i zagrożenia, których radzimy unikać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ