Suszarka z pompą ciepła

Choć suszenie prania wymaga jedynie rozwieszenia mokrych ubrań na sznurkach, może być niezwykle kłopotliwe, szczególnie w okresie przejściowym. Gdy pogoda nie dopisuje, jesteśmy zmuszeni rozwiesić pranie w mieszkaniu, a nie zawsze mamy do tego wystarczająco dużo miejsca. Poza tym schnące prane psuje całą estetykę wnętrza. Na szczęście istnieje urządzenie, które pozwoli nam bezproblemowo suszyć odzież przez cały rok. Suszarka z pompą ciepła, bo o niej mowa, nie tylko szybko wysuszy ubrania, ale również usunie zmechacenia i nada im odpowiedniej miękkości. Sprawdźmy, czy warto kupić taką suszarkę do swojego mieszkania.

 

Jak działa suszarka z pompą ciepła

Jak działa suszarka z pompą ciepła?

Wbrew pozorom zasada działania suszarki automatycznej wykorzystującej pompę ciepła nie jest skomplikowana. Taki model działa w ten sam sposób, co standardowa suszarka kondensacyjna, z tą różnicą, że dodatkowo wykorzystuje pompę ciepła. Jest to niewielkie urządzenie, które pod względem pracy można porównać do sprężarki w lodówce, które odbiera ciepła z żywności, a następnie oddaje je na zewnątrz urządzenia. Suszarka z pompą ciepła nie odprowadza jednak ciepła na zewnątrz, tylko wykorzystuje je do ogrzania chłodnego powietrza w kolejnych fazach procesu suszenia. Suszenie pompą cieplną sprawia, że powstaje tzw. zamknięty obieg powietrza, dzięki czemu nie dochodzi do strat ciepła. W rezultacie taka suszarka pracuje znacznie ekonomiczniej niż standardowa suszarka bębnowa.

Suszarka z pompą ciepła – największe zalety

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, suszarka z pompą ciepła oferuje ekonomiczną pracę i zdecydowanie jest to jej największa zaleta. Pompa ciepła w suszarce zużywa o wiele mniej energii podczas jednego cyklu suszenia, a jeśli połączymy ją z wysoką klasą energetyczną, uzyskamy naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Warto dodać, że suszarka z pompą ciepła pozwala na suszenie prania w niższych temperaturach. Dzięki temu do jej bębna można włożyć nawet delikatne tkaniny, nie martwiąc się, że skurczą się lub uszkodzą w trakcie suszenia. Kolejną zaletą suszarki kondensacyjnej z pompą ciepła jest jej mobilność. Takie urządzenie nie wymaga podłączenia do sieci wodociągowej, ponieważ woda zbiera się w specjalnej szufladzie, która wystarczy opróżnić po zakończeniu suszenia. Dzięki temu suszarkę można ustawić dosłownie w każdym miejscu – w kuchni, na korytarzu, a nawet w szafie w sypialni. Nowoczesne suszarki oferują również mnóstwo ciekawych funkcji, które korzystnie wpływają na jakość i kondycję naszych ubrań. Należą do nich m.in. funkcja pary czy usuwanie zagnieceń, dzięki któremu większość ubrań wyjętych z bębna wystarczy złożyć i schować do szafy, bez konieczności prasowania. Nie zapominajmy również, że automatyczna suszarka do prania to po prostu wygoda. Wystarczy wrzucić do bębna świeżo wyprane pranie, a po 2-3 godzinach wyjąć suche, miękkie i puszyste ubrania.

Suszarka z pompą ciepła czy bez

Suszarka z pompą ciepła czy bez?

Decydując się na zakup elektrycznej suszarki do ubrań, wiele osób staje przed dylematem: czy lepiej postawić na najtańszą suszarkę elektryczną czy może lepiej zainwestować w suszarkę z pompą ciepła? Wiele zależy od tego, jak często będziemy wykorzystywać suszarkę. Jeśli mamy liczną rodzinę i pralka pracuje nawet kilka razy w tygodniu, lepszym rozwiązaniem będzie zakup suszarki wyposażonej w pompę ciepła. Jest ona nawet o połowę tańsza w eksploatacji niż zwykła suszarka kondensacyjna. Pozwoli więc przeprowadzić ekonomiczne cykle suszenia. Mimo wyższej ceny, przy częstym użytkowaniu, jej zakup zwróci się bardzo szybko.

Zachęcamy do przeglądania oferty produktów (w tym suszarek automatycznych z pompą ciepła) na sklepie online maxelektro.pl

[Głosów:12    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ