Stylizowane baterie łazienkowe – odmień swoje wnętrze!

Jak mówi znane powiedzenie – „diabeł tkwi w szczegółach”. To one dopełniają wnętrza, nadają mu charakteru, nakreślają dominujący styl i stanowią nijako biżuterię naszych czterech ścian. W przypadku salonu mowa o tekstyliach, w przedpokoju rolę tą odgrywa ozdobna rama lustra, a w łazience – baterie, z których przecież korzystamy każdego dnia. Jakie zatem wybrać, aby nasze wnętrze zyskało na przytulności i oryginalności? Czy wybierać nowoczesne baterie bezdotykowe czy klasyczne, nawiązujące do stylu retro? Które style cieszą się niesłabnącą klasyką i popularnością? Krótki poradnik zamieszczony poniżej, pozwoli odpowiedzieć na te trapiące nas pytania.

Baterie łazienkowe miedziane

Niezwykle oryginalne, stanowiące doskonałą alternatywę dla złotych i stalowych dodatków w naszej łazience. Ze względu na wykorzystywany materiał, cudownie wkomponują się w surowy styl industrialny. To on cechuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, a inspiracją od zawsze były opuszczone fabryki i magazyny. Jeśli więc w twojej łazience dominują stalowe rury, ceglaste ściany, czarne dodatki lub te, imitujące aluminium, z pewnością bateria w odcieniach miedzi wkomponuje się w ów styl. Co więcej, taki materiał z pewnością docenią Panowie, którym zależy na stworzeniu prawdziwie męskiego wnętrza.

Baterie łazienkowe złote

Doskonałe w przypadku stylu retro lub glamour. Stanowią o elegancji, nawiązują do pałaców królewskich i uzupełniają wnętrze bogate w marmur i kamień. Złote, ozdobne i finezyjne baterie wykorzystywane są w przypadku wolnostojącej wanny, osadzonej na złotych, lwich nóżkach. Złoto również doskonale uzupełnia czarną i białą armaturę, a duże, połyskujące kafle nawiązują do francuskiego Wersalu.

Baterie klasyczne

Prostota i klasyka zawsze się obroni – to ona stanowi idealną alternatywę dla wymyślnych i bardziej designerskich dekoracji. Jeśli więc wnętrze jest pełne przepychu, a w każdym kącie zapanował eklektyzm – tu z pewnością przydadzą się proste, stalowe formy. Baterie geometryczne, nie rzucające się w oczy, spełniające swoją funkcję, ale nie stanowiące punktu dekoracyjnego, docenią osoby ceniące minimalizm i ponadczasowe trendy wnętrzarskie.

Baterie bezdotykowe

Nowoczesne, podążające za technicznymi nowinkami, doskonale wpasowujące się w proste i trendowe wnętrza. Jeśli więc preferujesz ukryte szafki, jasne pomieszczenia i futurystyczny klimat, rozważ podwieszaną baterię, reagującą na ruch dłoni. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w miejscach publicznych, gdzie zależy nam na zachowaniu szczególnej higieny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ