Standardowe i niestandardowe wymiary okien

Kiedy decydujemy się na wymianę okien, bo być może kupiliśmy nowe mieszkanie, bądź budujemy dom i żadnych okien tam jeszcze nie ma to musimy skupić się nie tylko na wyborze odpowiedniego systemu okiennego, który zapewni nam taki rodzaj usługi, z jakiej będziemy zadowoleni w pełni. Bardzo ważny jest także wybór producenta, który będzie zaufany i wykonawcy, który zajmie się odpowiednim montażem danych okien. Jest to bardzo ważne, bo właściwy montaż nie tylko uniemożliwi problemy takie jak pojawienie się grzyba na ścianach i odpowiedniej wentylacji, która z kolei uniemożliwi skraplanie się pary i zbieranie wody u dołu okna, ale także wygeneruje mniejsze koszty, jakimi są rachunki za ogrzewanie. Odpowiedni system i montaż bowiem sprawi, że wentylacja ciepła, a także całkowite odgrodzenie nas od zimnego powietrza na zewnątrz będzie równoznaczne z zatrzymywaniem ciepła w pomieszczeniu. Ważnymi czynnikami są również takie rzeczy jak choćby wyciszenie mieszkania, bo szczelne okna powinny do minimum uniemożliwiać nam docieranie hałasów z ulicy.

Jeśli widzimy u siebie wyżej wspomniane problemy to być może okna u nas są nieodpowiednio zamontowane. Szczególnie jeśli okna mamy już jakiś czas i problemy pojawiają się od samego niemal początku odkąd je mamy. Jeśli jednak od jakiegoś czasu to bardzo możliwe, że ich montaż był właściwy tylko uszczelka danego okna się zużyła i należy ją wymienić. Powinniśmy to robić co kilka lat i w ten sposób cieszyć się funkcjami danego systemu okiennego przez długie lata w niezmienionej formie.

Okna niestandardowe i standardowe

Pod tym pojęciem kryją się przede wszystkim standardowe wymiary okien. Tzn. okna niestandardowe to takie, które swoim wymiarem różnią się od okien, które zazwyczaj montuje się w większości pomieszczeń w mieszkaniach czy domach. Niestandardowe zamówienia są wykonywane w bardzo dokładny sposób, jeśli chodzi o wymiary bowiem, dany produkt co do centymetra musi być taki jak otwór, do którego okno będzie montowane. Przede wszystkim dlatego, że jako okno niestandardowe wykonawca prawdopodobnie nikomu innemu już produktu nie sprzeda, jeśli nam nie będzie on pasował, bo na palcach jednej ręki albo i wcale istnieją klienci, którzy tego dokładnie produktu będą potrzebować. Tutaj niezbędne i właściwie w każdej firmie przed wykonaniem usługi wpłacany jest zadatek, aby wykonawca podjął się wykonania i realizacji usługi przez klienta zleconej. Taka forma zabezpieczenia jest wręcz konieczna.

Okna o wymiarach standardowych to okna, które znajdują się w większości mieszkań i takie zamówienia wykonywane są przez wykonawców najczęściej. Klient jednak musi pamiętać, że pojęcie takie jak okna typowe czy nietypowe nie są określane żadną umową i sprzedawca inaczej zwany wykonawcą może rozumieć je inaczej. Bardzo częstą praktyką jest więc zaokrąglanie wymiarów tych wydawałoby się standardowych przez co zamówione oko jest bezużyteczne i nie pasuje. Musimy więc dokładnie wypytać jakie okno tzn, w jakich wymiarach u danego wykonawcy kryje się za pojęciem standardowe i dokładnie podać mu swoje wymiary okien.

Najpierw podajemy szerokość okna, a później długość. Bardzo ważna, a wręcz niezbędna jest ta kolejność, bo jeśli zmienimy wymiary i kolejności to możemy otrzymać produkt zupełnie nie pasujący przez co wykonanie usługi będzie niemożliwe i realizacja będzie nieosiągalna z naszej winy. Możemy przez co stracić wpłaconą wcześniej formę przedpłaty, a usługa i tak nie zostanie wykonana.

Bardzo ważne jest kierowanie się wyżej wspomnianymi kwestiami dzięki czemu usługa zostanie wykonana należycie i nie stracimy swoich pieniędzy, jakimi jest choćby przedpłata. I klient i wykonawca zawierając umowę chce ją odpowiednio sfinalizować, aby każda ze stron była zadowolona. Jest to bardzo istotne więc, abyśmy my jako klienci dokładnie opisali swoje oczekiwania nie mówiąc już o podaniu dokładnych wymiarów. Wtedy z pewnością zostanie nam polecona odpowiednia oferta do naszych potrzeb i żadne kwestie nie zaburzą wykonania usługi i transakcja, jaką jest usługa dojdzie do skutku.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ