Jak wybrać odpowiednią tapetę w paski?

0
3236

Przy wyborze odpowiedniej tapety w paski należy być bardzo ostrożnym – sprawa ma się dokładnie tak samo jak przy wyborze pasującej do naszej osoby odzieży. To oczywiste, że zawsze chcemy wyglądać stylowo i schludnie, ponieważ nasz ubiór odzwierciedla nasz styl, a często nawet humor. Wybór odpowiedniej tapety ściennej do wnętrza jest bardzo podobny. Zawsze chcemy czuć się w naszym wnętrzu dobrze i komfortowo, a ściany, dodatki i meble mają pokazywać naszą osobowość. Odpowiednio dobrana i zaimplementowana tapeta w pasy może zapewnić absolutny efekt WOW i podziw wśród naszych gości ale jeżeli zrobimy to źle – wynik nie być taki jaki oczekiwaliśmy. We współpracy ze sklepem z tapetami 4wall.pl (link do strony tutaj) postaramy się przedstawić kilka porad i tipów jak dobrać odpowiednią tapetę w pasy!

 Tapeta w pasy – pionowe czy poziome ?

Pierwszą ważną decyzją przy wyborze pasiastej tapety jest to czy chcemy aby pasy na ścianie były pionowe czy poziome. Oprócz aspektów dekoracyjnych ma to również znaczenie pod względem optyki naszego wnętrza. Poziome pasy pozwolą stworzyć nowoczesne, ostre i bardziej wyraziste wnętrze. Dodatkowym atutem tychże pasów jest to, że są raczej rzadko (jeszcze) stosowane przez co pomieszczenie stanie się bardziej wyjątkowe. Poziome pasy mogą również sprawić, że dekorowana kuchnia, sypialnia, salon czy łazienka staną się optycznie większe. Jeżeli chodzi o pasy pionowe są one bardziej powszechne. Po pierwsze – montaż jest zdecydowanie prostszy ponieważ, nie trzeba pasować do siebie wzoru, oraz z jednej rolki o standardowych wymiarach 10m x 53cm jesteśmy w stanie położyć o jeden pas tapety więce. Pionowe pasy mają również to do siebie, że w zależności od wyboru szerokości sprawiają, że tapetowane pomieszczenie staję się wyższe i bardzo często bardziej przytulne.

pasiastych tapet

Zobacz całą ofertę pasiastych tapet na stronie 4wall.pl – https://4wall.pl/67_tapety-w-paski

Wybór odpowiedniego koloru

Wybór odpowiedniego koloru pasków będzie miał tutaj równie duże znaczenie jak to czy tapeta zostanie położona w pionie czy w poziomie. Ze względu na to czy chcesz stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze czy bardziej nowoczesne i ekstrawaganckie trzeba zdecydować się czy barwa tapety powinna być żywa, matowa czy połyskująca. Jeżeli zdecydowałeś się na pierwszą opcję zalecalibyśmy wybrać dwa subtelne odcienie beżu, szarości lub granatu połączone ze sobą – najlepiej aby zestawienie kolorów nie było zbyt „gryzące się”, a jeden z kolorów był chociaż odrobinę ciemniejszy niż drugi. Jeżeli zaś za pomocą tapety w paski chcesz stworzyć nowoczesny, loftowy czy surowy styl wnętrza polecamy zdecydować się z ciemnych i ciężkich kolorów takich jak złoto, granat, ciemna szarość i czerń zestawiona z bielą lub jasną szarością (świetnie mają się tutaj tapety połyskujące i żywe.). Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć w swoim wnętrzu jednak pamiętaj o jednej złotej zasadzie: nie wybieraj kolorów, które będą ze sobą kolidowały!

Bez względu na to , jakie wnętrze chcesz stworzyć – Zapoznaj się z całą gamą pasiastych tapet od 4wall.pl  i tak jak my zakochaj się w tapetach!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ