Sprzątanie ogrodu

Porządkowanie ogrodu to dla Ciebie syzyfowa praca? Masz dość mozolnego grabienia liści i ręcznego mycia mebli ogrodowych, które nie przynoszą pożądanych efektów? Dowiedz się, jakie narzędzia sprawią, że praca przy sprzątaniu ogrodu będzie łatwa, przyjemna i bardziej wydajna.

Myjka ciśnieniowa – absolutny must-have!

Zabrudzenia w ogrodzie są na porządku dziennym. Wystarczą intensywny deszcz lub silny wiatr, by na podjeździe, bramie garażu, altanie czy meblach ogrodowych zebrało się mnóstwo zabrudzeń. Ręczne mycie z pewnością będzie uciążliwe, a wizja powtórki po kolejnym załamaniu pogody może wzbudzać niemałą frustrację. Dlatego w każdym domu powinna znaleźć się myjka ciśnieniowa.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjkę wystarczy podłączyć do ujęcia wody. Pracująca wewnątrz urządzenia pompa zwiększy ciśnienie wody wydostającej z dyszy. Dzięki strumieniowi pod wysokim ciśnieniem usuniesz zarówno miękkie, jak i nieco twardsze zabrudzenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myjek, które różnią się przede wszystkim wydajnością, tj. mocą oraz ciśnieniem roboczym. Możesz zdecydować się na myjki elektryczne lub akumulatorowe, a także zimnowodne lub z funkcją podgrzewania wody. Myjką ciśnieniową wyczyścisz m.in.:

  • meble ogrodowe,
  • samochody i motocykle,
  • altany,
  • tarasy,
  • ogrodzenia i bramy,
  • podjazdy,
  • elewacje.

Dmuchawy i odkurzacze do liści

Opadające liście są utrapieniem każdego właściciela ogrodu. Każdego roku, jesienią, liście z drzew, krzewów i żywopłotów zasypują trawniki, chodniki i podjazdy. Grabienie jest bardzo uciążliwe, a podczas silnego wiatru nierzadko również bezsensowne. Dmuchawa do liści pozwoli Ci wykonać mozolną pracę znacznie szybciej, a przede wszystkim bez dużego wysiłku. Dzięki dmuchawie w mgnieniu oka zbierzesz wszystkie liście na jeden stos. W sklepach z elektronarzędziami dostępne są dmuchawy spalinowe, elektryczne lub akumulatorowe. Ich wybór uzależnij od własnych potrzeb.

Odkurzacz do liści – skuteczna alternatywa dla dmuchawy

Odkurzacze do liści jeszcze bardziej ułatwiają porządkowanie ogrodu. Korzystając z dmuchawy po prostu usypiesz liście na jednym stosie. Natomiast podczas usuwania liści przy pomocy odkurzacza, trafiają one bezpośrednio do worka lub pojemnika. Stamtąd bez problemu wysypiesz je np. do swojego ogrodowego kompostownika. Odkurzacze do liści radzą sobie także z innymi śmieciami, takimi jak kurz, piach czy drobne gałęzie. Wydajne modele odkurzaczy do liści znajdziesz w sklepie z elektronarzędziami Emast.pl.

Co zrobić ze ściętymi gałęziami?

Jednym z uciążliwych odpadów ogrodowych są również ścięte z drzew lub krzewów gałęzie. Ich spalanie jest szkodliwe dla środowiska, a także może być bardzo uciążliwe dla sąsiadów. Najlepszym rozwiązaniem są rozdrabniarki do gałęzi, dzięki którym potniesz zarówno cienkie, jak i nieco grubsze gałęzie na drobne kawałki, które następnie możesz wykorzystać je w swoim ogrodzie. W jaki sposób? Część może trafić do kompostownika. Wykorzystasz je również jako ściółkę lub rozpałkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ