Projekty domów wielorodzinnych

Wybierając odpowiedni projekt domu wielorodzinnego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Do najważniejszych zdecydowanie należy rzut budynku, ponieważ to na nim widać układ mieszkań, ustawność pomieszczeń oraz rozkład komunikacji. W naszej ofercie znajdą Państwo domy przeznaczone zarówno do zamieszkania dwóch, jak i większej liczby rodzin.

Każde mieszkanie ma znaczenie

Ze względu na konieczność zapewnienia wszystkim lokatorom wysokiego standardu życia, każde z mieszkań cechuje się funkcjonalnością oraz komfortem użytkowania. W budynkach o większej liczbie kondygnacji przewidziano windy oraz szerokie korytarze. Dodatkowym atutem znakomitej większości mieszkań jest atrakcyjne wyjście na balkon lub taras, które dogodnie zlokalizowano przy salonie. Nowocześnie urządzone strefy dzienne zaprojektowano w taki sposób, aby w jak największym stopniu wykorzystywały światło dzienne.

Duże, ustawne salony bez problemu pomieszczą gości, a umiejscowienie mebli nie przysporzy problemu. Mieszkania wyposażone są w co najmniej jedną łazienkę oraz od jednej do trzech sypialni, dzięki czemu każda rodzina znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Wszystkie indywidualne pokoje domowników zaprojektowano jako przestronne pomieszczenia z dostępem do okna. Przy strefie wejściowej zapewnione zostało miejsce na obszerną szafę, swobodne przebieranie się oraz przywitanie gości. Dzięki czytelnemu powiązaniu holu z salonem komunikacja w mieszkaniu staje się szybka i prosta.

Elewacja, która przyciąga uwagę

Nie tylko rzut wpływa na jakość projektu, ponieważ najbardziej ewidentną wizytówką domu są jego elewacje. Umiejętne połączenie eleganckich materiałów, takich jak drewno czy kamień z tynkiem, pozwala na wybudowanie ścian nie tylko pięknych, ale także opłacalnych z punktu widzenia ekonomii. Miłośników tradycyjnych detali z pewnością zaciekawią domy z lukarnami na poddaszu oraz dwuspadowymi dachami wykończonymi ceramiczną dachówką. Każdy z projektów ma w sobie jednak ducha nowoczesności dzięki ciekawym przeszkleniom, jasnej kolorystyce oraz pomysłowym rozwiązaniom funkcjonalnym.

Transport ma znaczenie

W obecnych czasach naturalne jest posiadanie własnego samochodu, a niejednokrotnie dwóch. W naszych projektach wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, zapewniając miejsca postojowe w podziemnej części budynku. Dzięki takiemu podejściu, garaże nie zajmują niepotrzebnie cennego miejsca na działce, samochody są lepiej strzeżone z uwagi na ograniczony dostęp obcych, a karoseria nie doznaje tak wysokiego uszczerbku, jak w warunkach zewnętrznych. Dodatkowo w piwnicach zlokalizowano kotłownie oraz inne pomieszczenia gospodarcze, co pozwala oszczędzić miejsce na kondygnacjach wyższych.

Wybór na lata

Decyzja o wyborze domu wielorodzinnego jest niewątpliwie bardziej złożona niż domu jednorodzinnego, z uwagi na konieczność dopasowania do większej liczby gustów. Odpowiedni projekt pozwoli cieszyć się wieloletnim szczęściem każdej rodzinie, która zamieszka w budynku w najbliższej lub bardziej odległej przyszłości.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-wielorodzinnego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ