Płytki ceglane

Cegła to ponadczasowy element dekoracyjny. Ceglana ściana może dodać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Niestety klasyczne cegły nie zawsze się sprawdzają. Czasem lepszym wyborem jest zastosowanie specjalnych płytek ceglanych. Czym się charakteryzują? Do jakich wnętrz pasują?

Czym są płytki ceglane?

Współczesny rynek oferuje nam wiele praktycznych rozwiązań aranżacyjnych. Jednym z nich są płytki ceglane, czyli innowacyjny zamiennik dla klasycznej cegły. Jest to płaski, dość cienki materiał przeznaczony do wykańczania ścian (oraz często podłóg). Swoim wyglądem przypomina tradycyjną cegłę. Płytki ceglane montuje się do wybranej powierzchni przy użyciu fug oraz zapraw. 

Zalety płytek ceglanych

Pierwszą zaletą płytek ceglanych jest ich nieprzeciętna trwałość. Wyróżniają się znakomitą odpornością na zarysowania, drobne uszkodzenia oraz pęknięcia. Zachowują swój świetny stan przez wiele lat. Są komfortowe w użytkowaniu.

Płytki ceglane prezentują się bardzo ładnie i estetycznie. Mogą stanowić niebanalny element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu – zarówno w sypialni czy w salonie, jak i w kuchni bądź łazience. Odpowiednio dobrane dodadzą wnętrzom niebanalnego, wyjątkowo klimatycznego charakteru.

Szeroki wybór znakomitych płytek ceglanych znajdziemy na stronie https://cekobud.pl/pl/24-plytki-ceglane. Propozycją firmy są modele wykonane z gliny o najwyższej jakości. Wyjątkowa dbałość o detale sprawia, że płytki prezentują się bardzo estetycznie i atrakcyjnie. 

Oferowane płytki są dość uniwersalne. Doskonale sprawdzą się jako okładzina do ścian we wnętrzach, jak i jako materiał elewacyjny. Na stronie dostępne są również narożniki ceglane o takim samym zabarwieniu. W połączeniu z płytkami stworzą dekorację wyglądającą jak ściana z prawdziwej cegły. 

W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Jak dobrze wiemy, w wystroju domu każdy nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Wszystkie dekoracje powinny ze sobą idealnie współgrać. Tylko wtedy uda nam się stworzyć spójną, estetyczną i jednocześnie atrakcyjną wizualnie przestrzeń. 

Tak samo jest w przypadku płytek ceglanych. Jeśli zdecydujemy się na wzbogacenie wnętrz domu o ten materiał dekoracyjny, musimy dopasować go do pozostałych elementów wystroju.

Manufaktura Cegły Cekobud oferuje płytki o różnym zabarwieniu, które pasują do rozmaitych wnętrz. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym, w których króluje prostota i surowość. Świetnie wpiszą się również w styl retro, skandynawski lub nowoczesny. 

Płytki ceglane mogą stanowić ciekawy akcent aranżacyjny. Czasem wystarczy ozdobić nimi tylko jedną ścianę, aby nadać pomieszczeniu nowy, niepowtarzalny wymiar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ