Nowoczesny system monitoringu IP

Budując nowy dom, dbamy o to, aby był on piękny, dobrze urządzony i bardzo wygodny. Jednak wiele osób zapomina o tak ważnej dla naszego życia i dobytku kwestii jak bezpieczeństwo. Podstawą są oczywiście systemy alarmowe i przeciwpożarowe, jednak niezwykle ważne jest też monitorowanie naszej posesji. Do tego celu świetnie nadają się nowoczesne systemy monitoringu IP.

zdjecie-2

Skuteczny system monitoringu CCTV – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa daje bardzo duże możliwości oraz pozwala na oszczędności, jakie ponosimy na wynajęcie firmy ochroniarskiej lub w przypadku przedsiębiorstw pracownika na stanowisko ochroniarza. Do największych zalet inteligentnych systemów monitoringu należą m.in. bardzo rozbudowana funkcjonalność dzięki możliwości zintegrowania systemu kamer z systemem alarmowym. Inną niezwykle ważną zaletą takich systemów jest też doskonała jakość obrazu, jaki przesyłają do nas kamery wykorzystane do budowy systemu. Wiele kamer wykorzystywanych w monitoringu CCTV oferuje obraz w rozdzielczości HD, dzięki czemu bardzo łatwo zidentyfikujemy złodzieja, który dokonał kradzieży w naszym obiekcie lub domu. Ostatnią i chyba jedną z najważniejszych zalet monitoringu jest możliwość zdalnego podglądu sytuacji w naszej nieruchomości. Dzięki bardzo nowoczesnym kamerom IP wykorzystywanym w systemach monitorujących za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do internetu możemy podejrzeć obraz z kamer oraz skonfigurować system i dostosować go do panujących aktualnie warunków.

zdjecie-3

Jaki system monitoringu będzie dla mnie najlepszy?

Wybór monitoringu zależy od specyfiki naszej firmy lub nieruchomości. Najtańszym rozwiązaniem jest tradycyjny monitoring analogowy, który daje możliwość zapisywania obrazu z kamer oraz stałego podglądu widoku, jaki przesyła kamera. Jest to podstawowe rozwiązanie wykorzystywane m.in. w sklepach i lokalach usługowych. Bardziej zaawansowany i dający więcej możliwości jest system monitoringu sieciowego, który pozwala na stały podgląd przez internet oraz możliwość konfiguracji zdalnej naszego urządzenia. Kamery często też wyposażone są w gniazdo karty SD, dzięki czemu obraz z kamer jest stale zapisywany na pamięci zewnętrznej.

zdjecie-4

Dzięki dużym możliwościom konfiguracyjnym oraz łatwości montażu systemy monitoringu sieciowego są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. W ofercie znajdującej się na stronie internetowej www.montersi.pl każdy klient może znaleźć odpowiednie do swoich potrzeb urządzenia zabezpieczające m.in. systemy do tworzenia monitoringu analogowego oraz IP, systemy alarmowe – https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe z możliwością integracji z monitoringiem oraz inne akcesoria do tworzenia zabezpieczeń.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCharakterystyka uszczelek gumowych
Następny artykułJak dbać o sprzęt AGD?

Uwielbiam skal skandynawski i to właśnie on skłonił mnie do zainteresowania się tematyką urządzania i wystroju wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ