Montaż przy użyciu klejów montażowych Pattex One For All – dlaczego warto?

0
974

Kleje montażowe są niezbędnymi produktami podczas drobnych napraw lub remontów w domu. Służą on do łączenia różnych elementów i z powodzeniem mogą zastąpić wkręty czy gwoździe. Za ich sprawą wnętrze Twojego domu będzie wolne od nieestetycznych dziur i wystających z nich ćwieków. Jakie są rodzaje klejów montażowych i dlaczego warto stosować produkty Pattex One For All? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Kleje montażowe – rodzaje

Na rynku znajdziesz kleje montażowe różniące się od siebie przede wszystkim składem oraz sposobem wiązania się produktu. To właśnie te czynniki mają ogromny wpływ na zastosowanie konkretnego kleju. Możesz więc wybierać spomiędzy klejów:

  • dyspersyjnych – inaczej wodnych. Sklejony z ich pomocą materiał wiąże poprzez wyparowanie wody. Proces ten trwa dość długo i wymaga nacisku na klejone powierzchnie. Jego zaletą jest niezwykłą uniwersalność, ponieważ możesz z jego pomocą skleić drewno, kamień, gips, korek, a nawet ceramikę. Ponadto produkt ten jest bezwonny. Doskonałym przykładem dyspersyjnego kleju montażowego jest Pattex FIX SUPER;
  • rozpuszczalnikowych – jak Pattex FIX EXPRESS. Charakteryzują się one wysoką przyczepnością początkową. Te kleje montażowe łączą zarówno chłonne, jak i niechłonne materiały. Ponadto możesz je stosować nie tylko w domu, lecz także na zewnątrz budynku. Ich wadą jest specyficzny zapach, który wydziela zastosowany w składzie rozpuszczalnik;
  • polimerowych – te kleje montażowe łączą materiały pod wpływem reakcji chemicznej. Dlatego utwardzenie ich zajmuje bardzo mało czasu. Polimerowe kleje montażowe z rodziny Pattex ONE FOR ALL nie wydzielają zapachu, możesz ich używać wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto przedmioty na których zostały użyte nie wymagają długiego podpierania nawet gdy są wykonane z bardzo ciężkich materiałów, takich jak kamień czy beton.

Kleje montażowe Pattex ONE FOR ALL

Kleje montażowe Pattex ONE FOR ALL – dlaczego to najlepszy wybór?

Polimerowe kleje montażowe marki Pattex są wyprodukowane za pomocą technologii Flextec Polymer®. Te wysokiej jakości produkty pozwolą Ci skleić zarówno lekkie przedmioty, takie jak plastik i styropian oraz bardzo ciężkie elementy, jak cegły, metal, szkło czy ceramika. Weźmy na przykład klej ONE FOR ALL Błyskawiczna Przyczepność. Jego przyczepność początkowa plasuje się na wysokości 350 kg/m2. W związku z tym z jego pomocą bez problemu zamontujesz parapet, a nawet kamienną płytę. Dodatkowo produkt ten jest wodoodporny i może być stosowany na wilgotnych powierzchniach.

Równie skuteczne są kleje montażowe ONE FOR ALL Transparent, które są bezbarwne i odporne na czynniki atmosferyczne. Natomiast kleje ONE FOR ALL Crystal doskonale sprawdzają się jako produkty do mocowania materiałów oraz jako uszczelniacze, gdyż charakteryzują się krystaliczną przezroczystością.

Warto używać klejów montażowych ONE FOR ALL, ponieważ z ich pomocą wykonasz drobne prace remontowe w swoim domu bez pomocy specjalisty. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze oraz czas bowiem łączenie różnych elementów z użyciem klejów montażowych ONE FOR ALL jest szybkie i proste.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ