Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – charakterystyka i korzyści

Stacja mieszkaniowa to doskonałe rozwiązanie technologiczne, które od niedawna pojawiło się na rynku i już zyskało rzesze zadowolonych klientów. Stacje mieszkaniowe skutecznie pozwalają zmniejszyć koszta ogrzewania oraz przyczyniają się do efektywniejszego wykorzystania energii cieplnej.

Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła nie gromadzą wytworzonego ciepła, lecz zaczynają je wytwarzać dopiero w momencie zapotrzebowania. Powstały w wyniku zastosowania innowacyjnych technologii i gwarantują komfort ,,grzewczy” przez cały rok.

Staje mieszkaniowe są składają się ze specjalnego układu sterowania, który można dowolnie regulować. Obsługa stacji jest prosta i intuicyjna, każdy użytkownik może szybko zapoznać się z jej instrukcją i nauczyć umiejętnego zarządzania. Stacja mieszkaniowa to gwarancja komfortu cieplnego oraz utrzymania właściwej temperatury przez okres letni i zimowy.

Mieszkaniowe stacje posiadają wbudowane oprogramowanie z kilkoma trybami pracy instalacji. Dodatkowo są bezpieczne i zapewniają wysoką higienę, ponieważ eliminują parametr czynnika roboczego w budynku lub przy wprowadzaniu gazu.

Higiena i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z indywidualnych stacji mieszkaniowych

Higiena stacji mieszkaniowych jest na bardzo wysokim poziomie. Swój sukces zawdzięcza przygotowaniu ciepłej wody na bieżąco. System nie posiada zasobnika na ciepłą wodę, nie gromadzi jej i nie przechowuje. Takie rozwiązanie automatycznie eliminuje rozwój bakterii i pojawienie się zanieczyszczeń.

Indywidualne stacje mieszkaniowe pobierają zimną i świeżą wodę, a następnie ją ogrzewają i doprowadzają do rur. Dodatkowo czystość i higienę zapewnia tutaj profesjonalny wymiennik ciepła wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Nic dziwnego, że obecnie mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła zyskują coraz więcej klientów i są doceniane na całym świecie.

Na czym opiera się system indywidualnych stacji mieszkaniowych?

Indywidualne stacje mieszkaniowe odpowiadają za przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz rozdział ciepła w mieszkaniu. Łączą w sobie korzyści indywidualnych instalacji centralnego ogrzewania umieszczanych w mieszkaniach wraz z decentralnym przygotowaniem ciepłej wody użytkowej.

Indywidualne stacje mieszkaniowe są przeznaczone dla jednego mieszkania lub lokalu. Instaluje się je w postaci systemu mieszkaniowego zasilanego poprzez dwu przewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła (kotłowni gazowej, węzła ciepłowniczego, kotłowni olejowej).

Korzyści płynące z instalacji indywidualnej stacji mieszkaniowej

Stacje mieszkaniowe są skonstruowane w całkowicie bezpieczny i niezawodny sposób. Przygotowują ciepłą wodę na bieżąco i nie gromadzą jej w zbiornikach, dzięki temu obniżają koszta ogrzewania oraz cyrkulacji w mieszkaniu lub lokalu. Stacje mieszkaniowe mają bardzo uproszczony system rozprowadzania wody oraz ciepła. Takie rozwiązanie nie generuje dużych jednorazowych kosztów instalacji i jest łatwe w montażu.

Stacje mieszkaniowe gwarantują wysoką higienę, która jest podkreślona atestem higienicznym Państwowego Zakładu Higieny. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła wykonane są z najwyższej jakości materiałów np. stali szlachetnej, która zapewnia wysoki poziom higieny c.w.u. Dodatkowo stacje jest prosta w obsłudze i wymaga małej ilości pracy. Użytkownik posiadający stację może dowolnie nią sterować przez cały rok, wykorzystując do tego celu elektroniczny tygodniowy programator. Jesteś zainteresowany mieszkaniową stacją pomiaru ciepła? Wejdź na thermic i poznaj więcej informacji na ten temat!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ